Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 12 évesen lehet kontaklencsém?

12 évesen lehet kontaklencsém?

Figyelt kérdés
8 éves korom óta vagyok szemüveges ez eddig nem annyira zavart de most már nagyon idegesít :( ráadásul elég csunya vagyok benne :( szeretnék kontaklencsét de szt hallottam csak 18 éves kortol lehet ez igaz ? előre is köszönöm a válaszokat :)

2012. aug. 27. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, igazából már most is kaphatnál, mert a szemgolyód nem fog nőni, de általában tényleg nem adnak még ilyen időseknek lencsét, mert nagy felelősség, ha nem előírásoknak megfelelően tisztítod begyulladhat a szemed vagy maradandó gondokat okozhat. Elmehetsz optikában megérdeklődni, de valószínű, hogy csak 14 fölött fognak adni.
2012. aug. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ ,és még azért is fontos lenne mert sokat sportolok főleg focizok és nagyon rossz szemüvegbe focizni mert volt már hogy jol fejbe találtak és elrepült a szemüvegem , azota inkább leveszem de ugy meg nem jollátom az arcokat sokszor meg sem ismerem hogy az az ellenségem vagy velem van :( ,de szoko futni is és akkor is nagyon zavar izzadok az orromnál
2012. aug. 27. 14:28
 3/5 anonim ***** válasza:
ha úgy érzed, hogy rendbe tudod tartani, akkor biztos adnak. ha meg nem, akkor mond el, hogy sportoláshoz kell és akkor már tuti.
2012. aug. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nagyon vigyáznék rá , és hát nem vagyok olyan lány akinek a cuccai is szana szétt vannak és a szemuvegem 4 év alatt 1 szer se töröttt el :)
2012. aug. 27. 14:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Sporthoz szerintem adnának, ha látják hogy tisztán tudod tartani meg minden.

Csak sokan ennyi idősen felelőtlenek, nem ismerik a higiéniát.

2012. aug. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!