Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Optik-mednél szemvizsgálat...

Optik-mednél szemvizsgálat után mennyivel műtenek meg? Ekkor lehet kontaktlencsét viselni?

Figyelt kérdés
Ha több hét, akkor az elején még lehet kontaktlencsét hordani, vagy a szemvizsgálat és a műtét között már egyáltalán nem?

2012. szept. 4. 16:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Elég homályos választ tudok csak adni, de hátha ez is segít. :)

Ha jól emlékszem, náluk is 3 hónapig érvényesek a vizsgálati eredmények, szóval a vizsgálattól 3 hónapon belül meg kell ejteni a műtétet.

Kontaktlencsét se a vizsgálat előtt nem szabad hordani, se a műtát előtt, mert deformálja a szemfelszínt kis mértékben, ami nem szerencsés. Bár beavatkozástól és egyéntől is függ, vizsgálatnál kérdezd meg, az a tuti.

De szerintem azt a kis időt már csak kibírod szemcsivel is akár, utána úgyse kell. :)

2012. szept. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :) Már bejelentkeztem műtétre, oda előtte 1 hétig nem szabad lencsét hordani.

Más fórumokon azt írják, kb. 2 hét a várakozási idő. Szóval akkor már gondolom az a 2 hét is lencsementes.

Annyi a bajom, hogy én kintre mindig kontaktlencsében mentem már évek óta, a szemüvegem csak itthonra hordtam, régóta nem is vettem bele új lencsét, jó volt a régi 1-2 dioptriával gyengébb. Plusz karcos, kicsit el is van ferdülve... akartam újat venni, csak lebeszéltek róla, hogy inkább műttessem meg, ne szemüvegre költsem. Meg valszeg utána is kell majd szemüveget hordanom mert nagyon gyenge a szemem, elég lesz akkor kifizetni. Viszont hetekig vaksin járni munkába.. még jó, hogy nem sofőr vagyok...

2012. szept. 6. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!