Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogy kell kivenni/berakni a...

Hogy kell kivenni/berakni a kontaklencsnét? Csak be kell nyomni, vagy hogy?

Figyelt kérdés

2012. szept. 9. 08:45
 1/8 A kérdező kommentje:

Ez lemaradt:

Fáj is? Vagy kellemetlen?

2012. szept. 9. 08:49
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A kontaktlencse viselése ott kezdődik, hogy a szemorvos/optometrista megvizsgálja a szemedet. A szem paramétereinek ellenőrzése után kiválasztató a megfelelő lencse. Ha megvan a lencse akkor ott helyben megtanítják, hogy hogyan kell kivenni és betenni, meg még sok egyéb más tanáccsal is ellátnak ami a lencse viselés szabályaihoz tartozik.


Egyébként illeszteni kell a szemgolyóra, mert a lencse egy vékony/lágy dolog.

2012. szept. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
És nem fáj, az eslő percekben még lehet idegentest érzés, de nez hamar elmúlik. Ha fájdalmat okoz akkor valami nem jó, vagy a lencse anyaga, vagy kifordítva kerül a szemre az is panaszos.
2012. szept. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy feltetted ezt a kérdést, nekem most lett kontaktlencsém (2 napja) és még erősen küszködök a használatával. Hátha válaszol itt valaki, aki sokkal rutinosabb. Ahogyan mutatták a látszerész boltban, az nekem nem nagyon jön be, főleg a berakása. Sajnos elég erős az inger, hogy pislogjak, mikor közelítem a lencsét az ujjammal. Tegnap sok időt töltöttem azzal, hogy Youtube videókat néztem a technikáról és az kristályosodott ki számomra, hogy a legszerencsésebb, ha oldalt nézek, tükörben kb. 45 fokban és a lencsét oldalt, a fehér részre helyezem, így nem kell pislognom. Ha feltapadt, elég egy kicsit jobbra-balra, fel-le nézni és a lencse szépen beáll a helyére. Ha buborék lenne alatta, csukott szemmel óvatosan ki kell simogatni.

Kivenni? Az megint egy érdekes dolog: ujjbeggyel meg kell csippenteni és kihúzni. Ezt is sokat kell gyakorolni.

Nekem amúgy nagyon tetszik a lencse, szokatlanul jól látok vele.

Nagyon várom, mit írnak a többiek.

2012. szept. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Sziasztok!

Én 14 évig hordtam kontaktlencsét(azóta megműtettem a szemem:))Igen egy szemorvos fog betanítani. Nekem 2 hét kellett annó hogy megszokjam a lencsét a szemembe. De napról napra egyre gyorsabb lett 1 hónap után már tükör sem kellett hozzá, kivenni is egyszerre vettem ki:)SZóval gyakorlat után már sokkal jobb lesz mindkettőtöknek.De mindenképpen szemorvosnál tanuld be és nem magadtól. Igen van ilyen lehetőség is hogyha divatkontaktlencsét veszel, akkor ugye magadnak kell megtanulni.De gondolom itt nem erről van szó, így nagyon sok pontos adat kell a szemésztől ami alapján majd megkapod a megfelelő kontaktlencsédet. Ne félj tőle ez az első lépés:)Amúgy egy spórolást is leírok nektek:Nem kell folyadékot venni több ezer forintért, bemész a gyógyszertárba 0,9%-os infúziót kérsz ami pár száz forint, mikor én vettem 120 forint volt, veszel hozzá tűt meg tubust, hogy ki tudd valamivel szívni belőle a folyadékot és pontosan ugyanazt a hatást éred el vele. Mivel ugyanolyan sós oldatról beszélünk. Nem a levegőbe beszélek 6 évig használtam így a lencsét és semmi baja nem volt. Orvos ajánlotta ezt a módszert.Sok sikert és kitartás a gyakorlás meghozza a kívánt eredményt.

2012. szept. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Részemről köszönöm a tanácsokat. Ami a folyadékot illeti: beszélgettem az szemorvossal erről, ő mondta, hogy sokan megveszik pl. a Rossmann-ban kapható folyadékot, de van egy baj ezekkel az olcsó megoldásokkal, hogy a sima sóoldat nem fertőtlenít és nem oldja a megtapadt fehérjét...
2012. szept. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én idén január óta vagyok kontaktlencsés, és nagyon szeretem:) a betanításon kb. fél óra alatt sikerült beraknom, a doki már eléggé unt engem, de kénytelen volt kivárni:) másnap cakkumpakk mindenestől max 5 perc alatt megvoltam, aztán következő nap már csak 1-2 perc kellett, szóval azért bele lehet tanulni még így is, hogy az elején ennyire nem ment.

ezen kívül először rám sózott a nőci valami méregdrága lemosót 3600ft-ért. 2 hónapja a rossmannban vettem 1200-ért nagyobbat, és teljesen jó:)

2012. szept. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amikor elmész lencsét venni, első alkalommal megvizsgálják a szemedet, majd betanítanak arra, hogy hogyan tedd be és ki. Viszont ahogy nekem mondták ott, arra én képtelen voltam, úgyhogy én máshogy csinálom. A boltban nekem azt mondták, hogy egyből a pupillára kell ráhelyezni, na arra én ahányszor próbáltam képtelen voltam, mert nem tudtam legyőzni a pislantó reflexemet. Kivételre is azt mondták, hogy csak fogjam meg, gyűrjem össze és vegyem le. Az sem ment. Én így csinálom:


Rá úgy helyezem, hogy oldalra nézek, széthúzom a szemhéjamat és felteszem a szemgolyóm oldalára. Ez után óvatosan körzök párat a szememmel, így a lencse felcsúszik a helyére. Utána óvatosan pislantok párat és rendben lesz.

Ki úgy veszem, hogy óvatosan félrehúzom a lencsét a pupillámról, és a szemgolyóm szélén összegyűrve leveszem.


Szerintem azért jobb ez a módszer, mint amit ajánlanak, mert a szemgolyó oldala sokkal kevésbé érzékenyebb, mint a közepe. Sokkal gyengébb a reflex, és 3-4 használat után már egyáltalán nem kellemetlen a felhelyezés. Gyorsabb is.


Csak akkor kellemetlen a lencse viselése, ha por megy alá (olyan érzés, mintha egy kést vágtak volna a szemedbe), vagy ha fordítva teszed be (olyan érzés, mintha nagyon ki lenne száradva a szemed és mintha valami nyomná, mintha minden pislantással ki akarna esni a lencse).

2012. szept. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!