Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtét - igen vagy...

Lézeres szemműtét - igen vagy nem, ha úgysem lesz 100%?

Figyelt kérdés

Elég gyenge a szemem így nem fogják tökéletesre megcsinálni, utána is kell majd szemüveg. Biztos jobb -2-es szemmel élni mint -8-assal, de a szemüveget akkor is meg kell venni. Most jól megvagyok 12 éve a kontaktlencsémmel, soha semmi bajom nem volt tőle, műtét után viszont nem is biztos, hogy tudok hordani. Ezt viszont csak gyógyulás után tudhatom meg, hogy mennyire lesz érzékeny a szemem és milyen görbülete lesz.

A kontaktlencsében nincs árkülönbség a dioptriák közt, szemüvegnél van, de a műtét drágább, mint mondjuk 10 évnyi szemüveglencse.

A szüleim már kb. 14 éves koromtól gyűjtötték a pénzt, hogy majd ebből megműttethetem a szemem, elég baj nekik, hogy ők rosszul látnak, nekem legyen jó szemem. Emiatt is jelentkeztem be, de nem tudom, olyan jó ötlet-e. Mégiscsak egy műtét, aminek a mellékhatásait életem végéig viselhetem. A munkámhoz is fontos a szemem, emiatt minél kevesebb kockázatot szeretnék. Kontaktlencsét sem viselek mindig, de pl. sportoláshoz muszáj, na de ha műtét után egyáltalán nem fogok tudni?

Ha valami így jó, érdemes belepiszkálni? Engem ez nem zavar, ha szürkehályogom lenne azt nyilván megműttetném, de egy vékonyabb szemüvegért költsek el 400 ezret? Nem sokat keresek, az a megtakarítás máshol is jól jönne, mondjuk nem ez az elsődleges dolog, de akkor is sajnálok ennyit kiadni úgy, hogy utána is vehetem a szemüveget és még a szemem sem dörzsölgethetem úgy, ahogy jólesik.



2012. szept. 10. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben nem hiszem hogy megérné ez a műtét, szerintem teljesen értelmetlen lenne. Most legalább hordhatsz kontaktlencsét, az szerintem elég jó, én minden nap hordom már évek óta, sz*r lenne nélküle.
2012. szept. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szemvizsgálatra el fogok menni, de a műtétet még nem tudom. Ott majd megmondják mi lehet, talán a legjobb lenne ha nem lennék műthető, akkor nem kellene rajta gondolkodni és az emberek is leszállnának rólam.

Mindenki mondja, hogy az milyen jó, ismerős ismerőse is azóta jól lát, rutinműtét, stb. Na de az én szemem és az én pénzem.

2012. szept. 12. 20:28
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
főleg a Te szemed ... !
2012. szept. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A szemműtéteknek egyéb (bár nem túl gyakori) szövődményei is lehetnek, pl különféle gyulladások. Amiket leírtál, úgy is van. Neked kell eldöntened, hogy akarsz-e változtatni a mostani helyzeten ezek tudatában. Bárki bármit mondhat tapasztalatokról..., nincs két teljesen egyforma eset. Amiről jobb, ha tudsz, hogy a műtét lényege a szem fénytörési hibájától függően a szaruhártya bizonyos részének elpárologtatása. Tehát az ott mindenképpen gyengül szerkezetileg, így egy esetleges balesetnél könnyebben sérül, mint amelyik nem volt műtve.
2012. szept. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!