Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Még megjavulhat a szemem? És...

Még megjavulhat a szemem? És csak nekem furcsa ez? 11/L

Figyelt kérdés

Óvodás koromban kancsal voltam és távolra nem látok nagyon élesen. Elég vastag szemcsi kellett, de amúgy szép volt a szemüveg. Elég sok ideig nem hordtam iskolában a szemüvegem. Nagyon sok ideig, csak néha vettem fel. Mentünk 10 éves koromban szemészhez. Javult a szemem. 1,5 dioptriás kellett. Ezt már hordom. Csak nekem furcsa, hogy sokat javult a szemem, pedig nem is hordtam a szemüvegem? Anyáéknak mondtam, hogyha szemüveg nélkül ennyit javult a szeme, akkor a szemüveg csak ront rajta. Természetesen nem értettek egyet. Reménykedem, hogy nem kell örökre hordanom a szemüvegem...Sokkal szebbnek, magabiztosabbnak érzem magam nélküle. Amint lehet kontaktlencsém, megkérem anyáékat, hogy vegyék meg nekem. Én teljesen feleslegesnek érzem a szemüveget, látok nélküle, még távolra is... Röviden: szerintem nem kell szemüveg, ha már javult nélküle, és remélem nem kell örökre hordanom.


11/L


2012. szept. 15. 15:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Velem is így volt. 8 éves korom óta volt szemüvegem, utána kb 11-12 éves korom óta nem hordtam és most itt vagyok 14 évesen, és sokkal jobban látok szemüveg nélkül, mint amikor az lettem.

Elvileg, amikor szemüveget hordasz, a szemed úgy "gondolja", hogy neki már nem kell dolgozni, ezért nem működnek rendesen a látóidegek. Legalábbis nekem nagyon leegyszerűsítve így magyarázta el anya. Lehet benne igazság.

2012. szept. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi!


Gépezéshez hordom és suliba, mert hülye tanár hátraültetett a leghü.lyébb gyerek mellé, áhh...:S :DD Mind1. Otthon nem fogom hordani csak suliba...

2012. szept. 15. 16:15
 3/3 anonim ***** válasza:
A szemüveg sose javított a látáson, csak amíg rajtad van segít a látásban, így ha épp nincs rá szükséged akkor ne hordd, mert rontani még ronthat a szemen.
2012. szept. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!