Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogy megy a kontaklencse...

Hogy megy a kontaklencse vásárlás?

Figyelt kérdés

Mostanában gondolkodtam el azon, hogy megpróbálnám használni a kontaklencsét. Hogy működik egyáltalán? Milyen időközönként kel cserélni? Mennyibe kerül?

KÖszönöm előre is a válaszokat.


2012. okt. 11. 16:26
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi, hogy +5.75-ös szemüvegem van, ami elég vastag. Ilyen méretben is van kontaklencse?
2012. okt. 11. 16:27
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van ilyen kontaktlencse, minden fajtából.

Először is vizsgálat kell, Ofotértben most ingyenes októberben, szóval menj be, mondd el hogy lencsét szeretnél. Ott megvizsgálnak, kapsz próbalencsét, betanítják hogy tedd be és vedd ki.

Árakat láthatsz neten is pl: [link]

Attól függ neked épp melyik lencse lesz jó a szemedre. Optikában drágábban adják mint neten.

Nekem egy átlagos normális lencsém van, ez 11ezer ft/félév internetről rendelve. Reggelente berakod, este kiveszed, megtisztítod. Nem nagy dolog. Eleinte nehéz csak, az első 1-2 hétben, de ha azt túléled akkor semmi gondod nem lesz vele.

2012. okt. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Előszőr is elmész a szemészedhez és megkérdezed hogy lehetne a kontaktlencséd. Ha igen valószínűleg kapsz egy próbát amit hordanod kell majd hogy biztosan jó-e. Hogy időkőzőnként kell cserélni az attól függ hogy milyen a kontaktlencse: havi, napi, két heti vagy éppen féléves.

Én miután megkaptam a próbalencsét megrendeltem: kiderült idöközben hogy negyed évre a kéthetes lencsém lenne 32.000 ft(!). Megnéztük az interneten és kiderült hogy 5.300 ft-ért lehet rendelni. :D ez az enyém: [link]

Ha a szemüveged +5.75 a szemüveged akkor valószínűleg +5.50 kell mondjuk lehet hogy a plusszosnál nem igy van de nekem a szemüvegem -2.25 és -2.00 kell. Tehát: elméssz a szemészhez megkrédezed a lencsét, kapsz papírt és próbát. Megmondod hogy mondjuk inkább nem vagy csak nem rendelsz majd felmész erre a honlapra és megrendeled: [link] azért fontos hogy elmenj mert lehet hogy rendelsz lencsét aminek ujó a dioptriája de a görbülete nem( ezt azt jelenti mennyire 'lapos' a szemed).Lehet hogy éppen 8.8-as mint nekem, bár ez elég ritka de sosem lehet tudni.

2012. okt. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A többiek már mindent leírtak. Én csak árat mondok: Nekem 12 000Ft/fél év+ folyadék. Természetesen havi lencséről van szó.
2012. okt. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Egész jól hangik a dolog. Legjobban a 2 hetes tetszik. Akkor viszont optikusnál nem is érdemes rendelni? Csak internetről? És még annyi, hogy a 2 hetesnél a 6 db az 3 párat jelent, vagy db=pár?
2012. okt. 11. 18:47
 6/10 anonim ***** válasza:
A 6db=3pár. De havit vegyél majd, az sokkal gazdaságosabb:)
2012. okt. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ok köszi. Majd meglátom még, egyenlőre csak érdeklődök hogy ne legyek h*lye a témában.
2012. okt. 11. 19:12
 8/10 A kérdező kommentje:
És a havi lencsét naponta le kell venni és megtisztítani, vagy hogy van a tisztítása?
2012. okt. 11. 19:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindegyiket naponta meg kell tisztítani. Reggel beteszed, este kiveszed. Ez alól kivétel a napi lencse, mert abból minden nap újat teszel be, de ez sokkal drágább is. Illetve a Cibának van olyan lencséje, amit egy hónapig bent lehet hagyni, nem kell naponta kiszedni. De nem tudom, hogy ez mennyire állja meg a helyét, vagy mennyire egészséges.
2012. okt. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bővebben:

Este kiveszed(előtte kezet mosol), beleteszed a tenyeredbe, teszel rá pár csepp tisztító folyadékot és a mutatóujjaddal kicsit "megdörzsölgeted". Ezután belerakod a tokba és felöntöd folyadékkal úgy, hogy ellepje a lencsét. Egyébként ezek a folyadékok már multifunkcionálisak, tehát egyben tisztító, fehérje stb. oldó és tároló.

2012. okt. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!