Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet valami bajom abból,...

Lehet valami bajom abból, hogy állandóan divatszemüveget viselnék?

Figyelt kérdés

Annyira sok embernek jól áll a szemüveg, és ez nagyon megtetszett nekem. Én is szeretnék magamnak szemüveget annak ellenére, hogy én jól látok. Olyan sok szép szemüveg van. Szeretnék magamnak csináltatni 0 dioptriás szemüveget 20000-30000Ft körüli értékben, amiben benne van a karcállóság, és tükröződéscsökkentés.

Amúgy 18 éves vagyok, és Férfi.

Két kérdésem lenne:

1)Lesz valami baj abból, hogyha én ezt a 0 dioptriás szemüveget viselem reggel 7 órától egészen lefekvésig, 23 óráig? Esetleg kéne hozzá szemtorna?

2)A másik az lenne, hogy észreveszi valaki azt, hogy valójában 0 dioptriás a szemüveg annak ellenére, hogy valójában viszont igazi keretet veszek hozzá? Olyan érdekelne, hogy pl.: buszon, vagy metrón ezt bárki észre tudná-e venni? Remélem, hogy nem.


2012. szept. 2. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez milyen érdekes... Én tizensokéve, felnőttként lettem szemüveges, és ma már napközben inkább kontaktlencsét hordok, mert annyival kényelmesebb... Persze kiváló kiegészítő a szemüveg, ez igaz!

Szerintem senki nem fogja észrevenni, h nullás. Ha oldalról belenézel, a sima lencse nyilván nem torzít, ennyi, de ki nézi azt...?!

Arra figyelj, h legyenek kész válaszaid, ne jöjj zavarba ha vki megkérdezi, h hányas, mióta van stb...

2012. szept. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lemaradt: semmi bajod nem lesz tőle.
2012. szept. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Semmi bajod nem lesz tőle, de tudod én szemüvegesként nagyon tudok haragudni az ilyen emberekre! Adj hálát az égnek, hogy jól látsz és nincs semmi baja a szemednek. Nem tudom, ha neked kellene hordanod az x dioptriás szemüveget, mert nélküle nem látnál akkor is ilyen poénosan fognád-e fel? Egyébként meg most egy teljesen felesleges dolgora fogsz kifizetni ennyi pénzt, amit később nagyon meg fogsz bánni, mert más értelmes dologra tudtad volna elkölteni. Bár ha ennyire költekezni akarsz akkor megcsináltathatnád az én szemüvegemet, mert az én költségvetésemből most igazán nem hiányzott egy új szemüveg ára.
2012. szept. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem értem mi bajotok van vele, ha hordani akarja, hordja :D Az ő pénze...ő gondja

Semmi bajod nem lesz tőle. Észre nem fogják venni, max azt gondolják, hogy kevés dioptriás.

2012. szept. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Az első válaszadó szerintem jó ötletet adott, hogy előre legyenek kész válaszaim. Amúgy kb. jövőre akarom megcsináltatni, de 100% meg fogom csináltatni, már alig várom.
2012. szept. 2. 18:35
 6/10 anonim ***** válasza:

A legtöbb embernek nem áll jól, főleg a pasiknak nem. De persze te dolgod, ez a trendi, legyél te is divatember.

Annyira nem nézi senki hogy észrevegyék hogy 0 dioptriás, rontani csak akkor fog a szemeden ha koszos, vagy karcos.

2012. szept. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

Hát én kiszúrom, van-e diptria rajta. Mondjuk az ilyen kérdéseknél mindig felrémlenek azok a gyerekkori ppillanatok... amikor 8 évesen megtudtam, hogy szemüveges leszek, és zokogtam, hogy nem akarom... meg amikor tizenéves koromig csúfoltak és semmibe vettek, mert én voltam "a szemüveges lány". Legszívesebben feldugnék egy szemüveget annak, aki egészséges szemmel ilyen marhaságot csinál.


Nem tudsz odabújni valakihez, csókolózásnál nyomja az arcotokat, sportnál veszélyes stb... Persze úgy könnyű, ha amúgy látsz, és lerakod, ha épp zavar...

2012. szept. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Biztos leirták előttem, de ez esetben sima üveget tesznek bele (vagy műanyagot) ami nincs meghajlitva. és igen látszódni fog hogy nem igazi mert az igazi szemüveglencse hajlitott, minél jobban hajlitott annál nagyobb a dioptriaszám
2012. szept. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
hordj lencse nélkülit, k..va jól fog állni
2015. febr. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szemüvegesként én nagyon nem díjazom, hogy olyan emberek is hordanak szemüveget (divatból), akiknek egyébként nincs látásproblémájuk. Egyrészt fölösleges pénzkidobás divatból hordani, másrészt ez számomra olyan, mintha valaki mankóval járna egészséges lábakkal, vagy éppen begipszelve hordaná az egészséges kezét. De te tudod.. Aki nem ismeri a szemüvegeket, az biztos nem fogja egyből kiszúrni, hogy nullás. Én évek óta hordok szemüveget, és már ránézésre meg tudom mondani, hogy ki hordja csak divatból..
2015. ápr. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!