Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az normális, hogy a + 3 as,...

Az normális, hogy a + 3 as, cylinderes szememmel, szemüveggel sem látok tökéletesen?

Figyelt kérdés
2009. aug. 11. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát sztem menj el másik szemészhez, ha az is ugyan ilyen dipotriájú szemüveget ír fel, akkor such is life. Én is így vagyok ezzel egyébként, de nekem meg is mondták, hogy sose fogok normálisan látni szemüveggel se.
2009. aug. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Szia,optikus vagyok,és olyan nincsen hogy szemüveggel sem látsz rendesen.A mai világban már minden féle szembetegségre van megoldás,kivéve a vakságra.Szerintem menj el egy másik optikába és méresd le a szemedet,majd a szemüvegedet.Hidd el nem a +3,00 cyl-nél kezdödnek a problémák,olyat is ismerek akinek -18 cyl-es,és tisztán lát a szemüvegével.Biztos vagyok benne hogy tisztán fogsz látni,csak járj utánna.
2009. aug. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
+3,0 ás a dioptria!a cyl nemtudom mennyi, de se szemüveggel, se kontaktlencsével nem látok tökéletesen...(nem ugyanott kaptam a kettőt)
2009. aug. 11. 13:41
 4/8 A kérdező kommentje:
még jöhetnek ám válaszok!Tanácstalan vagyok, hogy mit tegyek, én eddig úgy tudtam, hogy az normális hogy szemüveggel se látok azzal a szememmel teljesen élesen, azt hittem, hogy a szemüveg csak javít rajta valamennyit...
2009. aug. 11. 14:24
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendesen megmérték a szemem meg minden és ennek megfelelően adtak szemüveget és mostanában kontaktlencsét...
2009. aug. 11. 15:24
 6/8 anonim válasza:
Szia,a második válaszoló vagyok,van cylinder,és sferikus,a cylinderes azt jelenti hogy ami távol van azt homályosan látod,szoval távollátó,a sferikus pedig közellátó,azt inkább olvasni vagy a gép elé vannak,meg ilyenek.A dioptriának semmi köze a cylinderhez,a dioptria az az szerint van hogy mennyire beteg a szemed,0,25-töl kezdödik és fel megy egészen 22-ig.Remélem megérted.Arra is gondolok hogy nem vesznek észre valami betegséget a szemednél,mert ha csak +3,00cyl,akkor tökéletesen kellene lássál a szemüveggel is és a kontaktlencsével is.Ne adj pénzt olyan szemüvegért amivel nem látsz.Kötelesek vizsgalatokra küldeni.
2009. aug. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A dioptriám +3,0 as!!!A cylinder azt hiszem 2,25 (ez nem biztos)
2009. aug. 11. 22:46
 8/8 A kérdező kommentje:

Tehát +3,0 a DIOPTRIA!


Így is tökéletesen kellene látnom?

2009. aug. 12. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!