Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A havi kontaktlencsének a...

A havi kontaktlencsének a kibontástól számít az 1 hónap (nem hordom mindennap) vagy kb 30 nap hordás?

Figyelt kérdés
2012. nov. 5. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Kibontástól
2012. nov. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30 napig lehet használni. De ha nem hordod mindennap (amúgy én sem szoktam), akkor is csak 30 napig lehet. Tehát, ha 1 hétig nem hordtad, akkor nem hordhatod 1 héttel továbbig.
2012. nov. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

Én kutyára nem 30 napig hordtam a havit, hanem 3-4 hónapig (főleg hétvégente) és semmi baja nem volt. Azért van a lencsetisztító folyadék, hogy használjuk.

Első kettő: ti használtatok valaha is kontaktlencsét?

2012. nov. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Felbontástól számított 1 hónapig jó. Elvileg akor is 1 hónap ha 1 hétig nem használtad de fel volt bontva. Sokan azt hiszik ha kimarad pár nap akkor azt a végén hozzáadhatod.

Annyi igazság van benne hogy ha pár napig túl hordod akkor semmi bajod nem lesz tőle, sőt és 2 hónapig hordom úgy hogy minden nap használom és mielőtt eldobom akkor se érezem hogy rossz lenne a szememnek.


Ha hétvégente használod akkor 3 hónapig simán jó az 1 pár lencse.

2012. nov. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. nov. 7. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!