Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van köztetek aki kizárólak...

Van köztetek aki kizárólak kontaktlencsét hord és szemüvege már nincs is? (és gyenge a szeme, mondjuk legalább -2,5)

Figyelt kérdés

Múltkor szemüvegben voltam és egyik ismerősöm kérdezte hogy miért nem kontaktlencsével vagyok. Mondom mert beteg(náthás) vagyok és ilyenkor nem ajánlatos.

Azt mondta hogy hülyeség, a nővére mindig kontaktlencsét hord(és most jön a lényeg) már nincs is meg a szemüvege.

Én egyébként sokat használom a lencsét, este azért szemüveg van rajtam ha már nem megyek sehova tehát már csak ezért is kell a szemüveg.


2012. nov. 6. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is mindig kontaktlencsében vagyok, bár a régi szemüvegem megvan még, de csak reggel hordom, felkelés után, mondjuk, amíg megkávézom.

Alig van rajtam, nem szerettem soha a szemüveget!

2012. nov. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A nővére elég buta. Én is kontaktlencset hordok mar több mint 20 éve, de szemüvegen mindig van mellette.Begyulladhat a szem, illetve nátha, vagy vírus fertőzés eseten jobb, ha nem lencse van.
2012. nov. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nekem -6.5os, szóval elég gyenge.

van mellette szemuvegem. amíg kimegyek a fürdőbe pl. addig is szeretnék latni:)

de ha beteg vagyok,vagy egész nap otthon vagyok,akkor szemüveget hordók:)

16l

2012. nov. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is -2,5. Állandóan lencsét hordok, de ugyanúgy van mellette szemüvegem is. Fontos, hogy legyen, mert egy esetleges gyulladás vagy egyéb esetén nem lehet lencsét hordani...
2012. nov. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

A nővére végighallgatta azt a kisebb tájékoztatást, amit általában adnak a próbalencse átvételekor? :)


(Ha lázasak vagyunk, a fehérjék a hő miatt... blabla.)


Személyes tapasztalat, hogy lencsével hamarabb kiszárad a szemem, így szerintem jobban erőltetve lenne, ha egész nap lencsében rohangálnék. Bár, vannak éves lencsék és a többi, de állítólag az sem a legegészségesebb...


Szóval, suliban, egyéb helyeken kontaktlencse - hacsak nem vagyok beteg -, itthon szemüveg.


(-3,5 dioptria 4. év.)

2012. nov. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

amúgy a -2.5 szerintem nem számít gyengének

két kezemet össze tenném, ha annyi lenne nekem is:)

és tényleg kiszarad nap végére a szem.én nem is bírnám mindig a lencset,most is szemuveg van rajtam

2012. nov. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Náthàsan tényleg nem szabad hordani,elfertőződik a lencse.

Nekem -5os a szemem es egy nap 7-8oranal tobbet nem hordom. Meg van még a szemuvegem,de max.csak otthon hordom.

2012. nov. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy napi lencsét hord, az meg max a wc-ben az ebihalakat fertőzi meg.
2012. nov. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!