Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ez mínuszos szemüvegnél normális?

Ez mínuszos szemüvegnél normális?

Figyelt kérdés
Mínusz 1 dioptriás szemüvegem van. Az utcán hordom, úgy jó a szememnek, élesebben látok vele stb. de ha suliban nézek vele "közelre" pl. a füzetet, akkor zavarja a szemem. Ez normális? Vegyem le olyankor? Vagy majd megszokja a szemem és nem fog zavarni? Mert pl. ha kontaklencsém lenne, azt sem venném ki nyilván mert éppen"közelre" nézek, csak a szemüveg olyankor valamiért zavar.. egybként nem rég óta van, idén csináltattam, mert tavaly suliban vettem észre hogy nem látom a táblát. hátul ültem, erre idén előre ültettek.

2012. nov. 10. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez normális elvileg, de ha nagyon közel nézel.
2012. nov. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A mínuszos szemüveg távolra korrigál. Természetesen közelre nem jó. Léteznek olyan lencsék, amelyek minden távolságra jók, de azok fókusza fentről lefelé változik.
2012. nov. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
Igen normális, egyik osztálytársam is leszokta venni, és elég közel ül a táblához, így nagyon jó lát mondta. De amikor kimegy az utcára mindig felveszi, neki is -1Dioptriás. Úgy tudom, hogy csak -1,5Dioptria felett kell állandóan viselni(hacsaknem cilinderes).
2012. nov. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is saját szemmel látok jól közelre. Távolra nagyon kell a szemüveg. Azonban csináltattam egy bifokális szemüveget is, amit papírmunkához használok, mert állandóan nem tudom levenni, ha írok meg távolra nézni is. Annak az alsó része nem dioptriás.
2012. nov. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
1 dioptriás szemüveget ne hordj állandóan, mert jobban fog romlani a szemed!! Az egy dolog, hogy élesebben látsz vele és szebbek a színek, de csak ártasz vele. Általában 1,5 fölött ajánlják az állandó használatot.
2012. nov. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm :)) nem szoktam állandóan hordani, csak az utcán, bent mindig leveszem, vagy vicces, de bevált trükk, hogy ha esetleg nem látom a táblát mert hátra ülök, és másolni kell a tábláról akkor ha a füzetet nézem egész egyszerűen kinézek alatta, mert fúrott a szemüvegem, tehát nincs keret ami zavarjon. :)
2012. nov. 11. 11:35
 7/8 anonim ***** válasza:
31%
Elvileg nem befolyásolja a közelre látásod a szemüveged. Én is rövidlátó vagyok 1,25-ös, ugyanúgy nézem a kivetítőt és jegyzetelek.
2012. nov. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fiatal korban közelre is hordani kell, a látás romlását okozhatja, ha leveszitek, amikor közelre néztek. A fejfájás, nehéz fókuszálás idővel megszűnik.
2012. nov. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!