Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsém van és nem...

Kontaktlencsém van és nem tudom hordhatom -e folyamatosan?

Figyelt kérdés
Nekem azt mondta a szemorvosom, hogy ha sokszor folyton hordom akkor hosszútávon megvakulok. Mert a szemem sarkából erek indulnak a pupillámig. Igaz ez?

2012. nov. 13. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha eresedik a szemed akkor bizony nem szerencsés sokat lencsézni, de nem hiszem el, hogy az orvosod csak így ezt odaböfögte és nem adott további tájékoztatást, vagy szemcseppet akármit.


Amúgy a mai lencsék között már olyanok is vannak amiben aludni is lehet, mert nagyon jó az oxigén áteresztése, nem tudom Te milyet hordasz.


Jó lenne egy jó szemorvost felkeresni ez ügyben, mert ha csak ennyit mondott akkor ez nem egy túl jó orvos.

2012. nov. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A szemem sarkában nekem is vannak erek.

Mennyire sokszor és hogy folyton? Éjjel nappal?

Én minden nap használom de estére kiveszem.

Azt sose figyeltem hogy eres volt e akkor mikor még nem használtam lencsét. Olyan volt hogy az egyik szememen volt egy vastag ér, ennek ellenére betettem a lencsét és fél óra múlva eltűnt, vagyis ott van csak egész halvány.

2012. nov. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Milyen lencséd van? Nem mindegy.
2012. nov. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

O.75 dioptriás

Havi lencse csak nappalra

2012. nov. 13. 15:27
 5/6 anonim válasza:
gratulalok. aki ennyit tud mondani a lencseejerol, annak nem is lenne szabad lencset kapnia. ha a pupilladig mennek az ereid az tenyleg gaz, akkor letiltott volna a lencserol a doki, mert az mar sulyos szovodmenye a lencseviselesnek. a tobbiek azert kerdeztek, hogy milyen lencset hordasz, hogy a markajabol megtudjak, hogy milyen minosegu lencset viselsz. lehet hogy hordhatsz meg lencset, erezodes utan (ezek az erek csak nagyitasban lathatoak!) mert lehet hogy egy masik lencsenek lenne olyan nagy az oxigen atereszto kepessege, hogy az eleg o2-hez juttatja a szemed. ha a legjobbtol is erezodik, akkor viszont vagy csokkenteni kell a lencseviseles idotartamat vagy le kell mondani a lencserol. es mit ertesz az alatt, hogy folyamatosan hordani (tehat benne aludni, vagy minden nap ujra beteszed a lencset?) menj el egy olyan optikaba, ahol hozzaerto (OPTOMETRISTA, vagy esetleg szemeszorvos) dolgozik, es ott szakszeru velemenyt fogsz kapni, hogy kaphatsz-e lencset. milyet kaphatsz. mennyit viselheted. es utobbi kerdesnel viszont ne sajnald az idot esetlegesen eloirt kontrollra, mert hosszutavon igy tudod biztonsagosan es egeszsegesen viselni a kontaktlencsedet. udv
2012. nov. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. De leszólást nem kértem ;)
2012. nov. 15. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!