Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Utálom a szemüveget! Elegem...

Utálom a szemüveget! Elegem van belőle. :// más is van így? 13l

Figyelt kérdés
Kontaklencsét akarok de anyum nem engedi mert,"tul fiatal vagyok hozzá..........." de a szemüvegböl meg már nagyon elegemvan!!!nem látok oldalra,folyton felfelé kell forditani az egész nyakam,mert ha valakiel beszélgetek folyton föl kell néznem,vagy a szemüvegemet kell folyton feltolni az orromhoz....(szép,kicso orrom van,szoval elég "lapos" :D szoval folyton lecsúszik a szemüvegem)mindig bekoszosodik,esőcseppeslesz,párás..... és idősebbenk nézek ki miatta:D szoval Utállom!!!olyan fogytékosnak érzem benne magam:((( Ti is igyvagytok vele?Aki estleg inkább a szemüveget válassza a kontaklencse helyet,miért??
2012. nov. 16. 17:22
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Válassz olyan keretet ami jó rád,vagány és jól áll. Valószínü nem a te mérete a keret ha ennyi bajod van bele.
2012. nov. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem -6os a szemem,és 8évig hordtam szemüveget.utaltam nagyon. egy hónapja van kontaktlencsem. megerte rá várni:)

most 17vagyok

2012. nov. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
40%
Ha ugyanolyan szinu lenne a kontaklencsed, mint az eredeti szemed, akkor nem ertem, hogy miert lennel hozza fiatal. Viszont: ha kockakeretes, szep vilagos szinut hordasz/hordanal, akkor hol itt a baj?! Sot, szerintem szepek is, pedig en sem vagyok valami szemuveg-kedvelo. + meg egy jo tanacs: ha az utobbi otletem sem igazan tetszik akkor ugy mellekesen hozzafuznem azt is, hogy eleg ha az iskolaban hordod, hogy lasd a tablat stb..Szunetekben pedig levetheted. :)
2012. nov. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
13 éves koromban kaptam én is. Annyira utáltam, hogy kb másfél évig nem hordtam. 1 egyész dioptriát romlott azalatt. Még tényleg fiatal vagy a kontaktlencséhez, ez szimplán egészségügyi kérdés. Nem hülye szülői önkény. Kitartás. Én egyébként próbáltam a kontaktlencsét, nem tudtam megszokni. Már 34 vagyok és még mindig kukkeros :)
2012. nov. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem csak egyedül az lehet a baj, hogy nem tetszik a szemüvegkeret és ezért nem érzed jól magad benne, válassz egy olyat ami neked tetszik. Nekem jó a látásom, de mégis szemüveges akartam lenni és elmentem is csináltattam magamnak 0 dioptriásat. Irigylem egyes emberek rossz látását(csak a rövidlátást, kb.-0,5Dtől -3,5D-ig), tudom ez beteges, de ez van. Egy gyönyörű damilos vastag szárú szemüvegkeretet választottam magamnak(nem divatkeret, normál szemüvegkeret). És én még jobban vigyázok a szemüvegemre mint a legtöbb szemüveges ember(én megveszem a mikroszálas kendőt + a tisztító folyadékot) a csomóan csak úgy megtörlik a pólójukban vagy papír zsebkendőbe, rossz nézni hogy azokkal a csodás szemüvegekkel mit tesznek. Egyszerűen imádom a szemüvegeket, amikor utazok a BKV-n szoktam nézni az emberek szemüvegét olyan jó időtöltés. A szemüveg szép, divatos, öltöztet. Annyira szeretem a szemüveget, hogy a szemüveg 2.szerelmem, néha amikor lefekszem és mielőtt elalszom akkor is a szemüvegekre gondolok(néha romantikus szivecskékkel). És általában csak a szemüveges lányok jönnek be, szemüveg fétisem van. Imádom a szemcsiket!! Egy a lényeg szeresd hordani!!

18/F

Üdv:

Egy szemüvegrajongó

2012. nov. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek:) Egyébkén olyan a leret ami nekem tetszik,és szerintem ez állt a legjobban,a kinézetével nincs bajom,csak zavar hogy "keretek között" látok csak ki:(( Amugy csak suliba orán szoktam felvenni ,de nagyon zavar amikor nemlátom például az udvaron hogy ki jön felém stb :D meg ha nincs rajtam szokott fájni a fejem://
2012. nov. 16. 18:39
 7/10 A kérdező kommentje:

* keret

* órán :D

2012. nov. 16. 18:40
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

a barátom is utálja a szemüvegét mert az övé is állandóan lecsúszik meg koszos lesz és ő is próbálta a kontaktlencsét de nem tudta megszokni, bár én nem bánom mert szemüveggel iszonyat szexi.

hanyas a szemüveged?

2012. nov. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 7 éves korom óta van szemüvegem és most vagyok 22 éves.

Mindig is utáltam, pont azok miatt amiket te is írtál(pára, esőcsepp, kosz). Muszáj volt hordanom mert másképp nem láttam jól. Abban az időben amikor általános iskolás voltam még nem is volt ennyi szemüveges mint most, egyedül voltam szemüveges az osztályban.

Fél éve elhatároztam hogy kontaktlencsét fogok használni. Anyám ellenezte, hallani se akart róla. Nagykorú vagyok már, pénzem is volt úgyhogy lett kontaktlencsém.

Szemüveg csak akkor van rajtam ha itthon vagyok. Buliba, munkába mindig kontaktlencsében megyek. Van olyan ismerősöm aki nem is látott még szemüvegben.

2012. nov. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!:) egyébként nem.nagy mert -0.75-ös a szemüvgem,de a táblát már nem látom:/
2012. nov. 20. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!