Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Érdemes fényre sötétedő...

Érdemes fényre sötétedő szemüveget venni?

Figyelt kérdés
Elég erős szemüveget hordok és nyáron a napszemüvegekbe nagyon homályosan látok, ezért gondoltam a fényre sötétedőre. De akkor azt egész évbe hordanám télen-nyáron mindig. Milyen árba vannak az ilyen szemüvegek? Mennyire sötétednek be ezek a szemüvegek? Igazából nem tudom, hogy ezek hogy "működnek". Csak akkor sötétedik be ha rásüt a nap? Mivel iskolába járok ezért kérdezem, mert ott nem szeretnék úgy ülni hogy tök sötét a szemüveg, ha besüt a nap.

2012. nov. 25. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:
NEM, ugyanis sok esetben rosszabb, mintha nem lenne sötétités - ugyanis hirtelen felvillanó fény esetében elsötétedik, elöször nem látsz, mert a fény elvakit, utána meg azért nem, mert a szemüveg sötét.
2012. nov. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Érdemes ilyenbe fektetni azért, nekem csak vezetésre kellett szemüveg, tehát én direkt kértem ilyet. Árat sajnos nem tudok mondani mert a bátyám csináltatta, és nem engedte hogy kifizessem. Egyébként én a normál hétköznapokon is hordom, most járok tanfolyamra is, azért oda is kell mert messzire alapból nehezebben látok és azért ez jobb, bent a terembe teljesen jól látok benne, igaz kicsit besötétedik de lehet látni benne. Nyáron meg főleg hasznos, kint az utcán nem szoktam hordani de olyankor kintre is felveszem és nem lehet észrevenni azt hogy sötét van csak azt hogy nem irritálja a szememet a nap, meg az erős fény. És azt este is simán hordom.

Szerintem nyugodtan megveheted.

2012. nov. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 25. 17:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Semmiképpen vegyél ilyent,ha nincsen rá feltétlen szükséged. Ha még nem múltál el 18 éves, senki nem fogja neked megcsinálni ezt a szemüveget, csak kivételesen égető esetben. A szem alkalmazkodik a körülményekhez, emiatt saját hülyeségeddel teszed tönkre.
2012. nov. 26. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!