Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A 180 fokos cilinder a durva,...

A 180 fokos cilinder a durva, vagy erős? Mert nekem az van a szemüvegemben és nem tudom igazán hogy ez mit takar.

Figyelt kérdés

2012. nov. 25. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
A cilinder az asztigmiát javítja. A 180 fok nem erősséget, hanem irányt jelöl. Az erősséget a dioptriás erősséghez hasonlóan adják meg.
2012. nov. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is az van,nem is csinálnak minden kontaklencséből 180-as görbületüt.
2012. nov. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszoltatok!
2012. nov. 26. 12:59
 4/5 anonim válasza:

Az asztigmia javítását célzó cylinder értékét Dioptriában lehet kifejezni. (ahogy korábban is írta az 1-ik válaszoló) A 180' a horizontális lencsebeforgatási irányt jelenti(a cyl érték +/- előjele sem mindegy). Ez a szemüvegre és a kontaktlencsére is vonatkozó adat, aminek viszont SEMMI KÖZE a kontaktlencse görbületi adatához! A kisfokú asztigmia kontaktlencsés korrekciója bizonyos esetekben történhet egyszerű szférikus lencsével is. Ez minden esetben az illesztő és a páciens objektív és szubjektív megítélését követően történik.

További szép napot!

Üdv,

Net-Optika

2012. nov. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 sántacsiga válasza:
Nem tudományosan, de közérthetően: A szemlencséd nem pontban, hanem egyenes vonalban gyűjti a fényt,ezért a szemüveglencséd nem gömbszelet, hanem hengerszelet kell legyen és ezt úgy kell a keretben "elforgatni", hogy éppen jó legyen.Az elforgatás mértékét jelzi a cilinder.Legjobb tudomásom szerint ez nem a látáscsökkenés mértéke!üdvözlettel egy gyerekkora óta szemüveges,de nem asztigmatikus látású öreg Sántacsiga /cilinder szó hengert jelent/
2012. nov. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!