Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 20 évesen másnak is ennyire...

20 évesen másnak is ennyire rossz a szeme (mínusz 5-6-os)?

Figyelt kérdés

távolra nem látok túl jól. homályos minden. csak az egyik szemem minusz 6-os, a másik minusz 4 körül van.

több,mint 2 éve voltam kb utoljára szemészeten.akkor volt minusz 5-ös a jobb szemem. tehát most csak tippelek,hogy kb minusz 6-os lehet azóta. szemüveget nem hordom,mert azóta romlott a szemem ugye.és a lencséi így nem jók már(nem látok vele túl jól csak megfájdul a fejem és egy kicsit homályosan is látok a szemüveggel).


hogyan lehet javítani a látáson?? a lézeres szemműtét ér valamit?



2012. dec. 30. 15:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ezt jobb lenne megkérdezni pl. a szemtréner oldalán, de lényeges volna megtudni, mitől romlik ilyen mértékbe. A lézerkezelés ezt kijavítja főleg ha a legmodernebb, fájdalommentes két lézeres technikával végzik.
2012. dec. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Sokat ültem gép előtt. Mondjuk amikor elkezdett romlani akkor még csak a jobb szememmel láttam homályosan a ballal nem, és akkor még nem volt számítógépem.
2012. dec. 30. 15:56
 3/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk írathattál volna normális szemüveget. Egyébként a -5, -6 azért annyira nem para.
2012. dec. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
Igen,a lézeres szemműtét jó! Budapesten ingyenesen meg is vizsgálják, hogy alkalmas-e vagy a műtétre, illetve hogy, hogy áll most a szemed. Hogy ha nem is akarod megműteni még, érdemes elmenni, tájékoztatásnak is jó, és megtudod hogy kell e rá spórolnod, vagy felesleges volna.
2012. dec. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
vérnyomásod, vércukrod rendben van-mert attól is lehet a folyamatos romlás.
2012. dec. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A jobb szemem -4,25-ös, a bal -5,5-ös. Nekem nem romlott 17 éves korom óta. Bár nem szemüveget, hanem inkább kontaktlencsét hordok. Amúgy a lézeres műtét megoldás lehet (:


20N

2012. dec. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Iratattam csak romlott a szemem az évek alatt....

Nem tudtam,hogy ingyenesen csinálnak vizsgálatot lehet akkor elmegyek megnézetni:)

2012. dec. 30. 16:01
 8/16 A kérdező kommentje:

elvileg rendben van, voltam vizsgálatokon még az évben.

nem volt semmi baj semmivel.

2012. dec. 30. 16:02
 9/16 anonim ***** válasza:
A mínuszos szem addig romlik, ameddig növésben vagy! Még kell 2 évet várnod a lézeres műtéttel, mert ilyen dioptriánál érdemes megvárni a végleges állapotot az miatt, hogy befejeződjön a növekedés. Azért elmehetsz a lézeres vizsgálatra, és ott elmondják mit tehetsz. A műtét viszont nem olcsó. Ha műthető a szemed, akkor majdnem 100 %-ban biztos, hogy tökéletes lesz. Sajnos az én lányom koraszülött volt és más szemprobléma miatt nem műthető.
2012. dec. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
2012. dec. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!