Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha otthonhagytam a kontaktlenc...

Fénysugár11 kérdése:

Ha otthonhagytam a kontaktlencse folyadékomat, ideiglenesen belerakhatom vízbe a lencséket? Majd holnap, ha otthon leszek, átraknám a folyadékba, és csak másnap tenném be.

Figyelt kérdés

2013. jan. 1. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
9 g konyhasót oldj fel 991 g vízben, aztán ebből vegyél ki ebbe tedd bele. Nem tökéletes, de jobb, mint a sima a víz.
2013. jan. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én úgy tudtam 1 db csepp csapvízhez sem érhet soha hozzá, mert rákerülnek baktériumok, vagy ez csak reklámfogás, és a folyadék vásárlásra buzdít?
2013. jan. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, a barátnőm néha ittragad, olyankor szoktunk neki ilyet "kotyvasztani".

Bár általában van itthon fiziológiás sóoldat, az teljesen jó a célra, viszont amikor nincs, akkor "főzzük meg az utánzatát", eddig nem volt gond, havi kontaktlencsét használ.

2013. jan. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Ne rakd be sima vizbe a lencseket,mert abban is vannak bakteriumok. Bevallom,egyszer mar en is csinaltam,nem lett tole bajom,de ne csinald lehetoleg tobbet.
2013. jan. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem legközelebb inkább aludj benne ha nem tudsz hazamenni érte.

Én biztos nem tenném vízbe

2013. jan. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én úgy tudtam hogy egyrészt a baktériumok miatt másrészt azért nem szabad vízbe rakni mert a csapvízben lévő réz meg vastartalom miatt károsodik az anyaga ( bár egy alkalomtól még lehet nem lesz baja, nem tudom :\ )
2013. jan. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy alkalomtól is tönkremehet a lencse és ettől a szemed is... a víz szárít és baktériumok vannak benne. Egyáltalán nem olyan mint a folyadék, tehát nem is pótolja azt. Inkább aludj a lencsében, még az is biztonságosabb megoldás.
2013. jan. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

aki eddig vizbe tette a kontaktlencsejet, annak csak szerencseje volt, hogy nem lett komoly baja. (remelem azert legalabb felforraltak a vizet...)

gondolom lagy kontaktlencsed van. egyszer-egyszer inkabb aludj benne, mint hogy vizbe tedd. erdemes egy regebbi, de tiszta tokot mindig magadnal tartani folyadekot, igy akar nap kozben is kiveheted, ha valami problema adodna a lencseddel/szemeddel.

2013. jan. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!