Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Sötétben nem látok egy nagy...

Sötétben nem látok egy nagy foltban a bal szememre semmit, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Huszonéves lány vagyok, a jobb szememnél nem tapasztaltam ezt. Körülbelül fél éve kezdődött.
2013. jan. 26. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyorsan húzas orvoshoz!!! És már fél éve tart? Lehet retinaleválás! Ha tovább vársz gondolj csak bele mi lehet. Annyit még leírhatnál, hogy ez a látómeződ közepén van vagy oldalt? Tehát az éleslátást zavarja, vagy a perifériást?
2013. jan. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Középen :S Igazad van, csak eddig halasztgattam.. :S
2013. jan. 27. 17:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Várjunk csak :S ha középen van akkor lehet olyan ritka betegségben szenvedsz, akinek fiatalon jön elő a Makula Degeneráció, ez magyarul sárgafolt sorvadás és sajna nem gyógyítható még, csak megfékezhető megállítható. Vagy pedig pont voltál olyan szerencsétlen akinek középen kezd levállni a retinája :S légyszives nézz rá ezekre:


[link]


[link]


http://www.youtube.com/watch?v=7XnbmA59Vxk


Sürgőssen orvos (ha még nem tetted volna meg) és további intézkedések. Az hogy nappal nem vetted észre egyszerű a magyarázat. A bal szemednél enyhén elkezdődött a probléma, így csak sötétebben látsz és a probléma sötétben észrevehető, amit a jobb szemed ép látása még kompenzált nappal, vagyis elrejtette, mert két szemmel nézünk ugyanarra a tárgyra ami középre esik. Am nekem nincs ilyen problémám, csak utóbbi időben rengeteget olvasgattam a szembetegségekről, és most véletlenül rádakadtam itt. (21/F)

2013. jan. 29. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak még annyit, ha szerencséd van és időben orvoshoz mész, akkor talán ez az enyhe probléma megelőzhető/kivédhető a jobb szemed esetében is mielőtt kialakulna, és élhetsz még teljes értékű életet, ha megfékezik ezt az állapotot a bal szemednél most, így a látásod nagyon jó maradhat, lehet árnyékfoltocska félét fogsz látni a bal végett, de megszokhatod. Nem ijesztgetésből írom ezeket, csak a tünetjeid alapján nem kellett volna már ennyit sem várni. Sajnos írják, hogy akkor veszik észre a betegséget, amikor már jelentősebb látásromlást élnek meg a betegek. És a másik jellemzője, hogy ez az időskor betegsége, az 50 év fölöttieknél szokott lassan előbukkanni (bizonyos százalékánál). Azért szeretném ha megírnád végül is mit diagnosztizáltak. Mert cukorbetegség is produkálhat hasonlót.
2013. jan. 29. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia, kiderült mi okozta?
2021. okt. 2. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!