Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse! Kérdések?

Kontaktlencse! Kérdések?

Figyelt kérdés

Szeretnék kontaktlencsét csináltatni, de pár kérdés van, amivel nem vagyok tisztában.


Elsőnek ugye van a próbalencse. Ezt kell naponta ki-be rakni, ami 2 hétig jó, majd ki kell dobni (legalábbis ismerős azt mondta neki ilyen volt.)


Utána kap/kapnék 1 havis lencsét. Ezt is esténként ki-be kell rakni? Gondolom ez csak azért havi lencse, mert többször (30x be lehet rakni), de este nincs a szemben ugye?


2 okból szeretnék kontaktlencsét, egyik azért mert praktikusabb, másik meg azért mert ~olcsóbb. (fél évre 16.000) + a löty.



2013. jan. 26. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Minél olcsóbb a kontaktlencse?? Ez nem a szemüveg alternatívája nem egy plusz dolog, csak kiegészíti. Ha begyullad a szemed, náthás vagy, lázad van, allergiás vagy akkor nem használhatod a kontaktlencsét és ilyenkor kell a szemüveg hogy láss.

Ha csak spórolni szeretnél akkor nem neked való.


Megvizsgálják a szemed és próbalencsét kapsz. Nem rögtön mert megrendelik. Ezt 1 hónapig hordod és utána veszel lencsét. Tudni fogod akkor már hogy milyen kell neked. Havi lencsét szoktak adni úgyhogy szerintem olyat fogsz hordani.

Estére ki kell venned a lencsét mert nem alhatsz benne.

Az optikában mindent elmondanak róla, nem maradsz tudatlan :D


A praktikusság amit oknak hoztál fel az vitatható mert ezt nem veheted ki akárhol. Kempingezéskor körülményes, úszni sem szerencsés benne.

Én szeretem de én nem járok kempingezni, fesztiválozni és már strándra se mentem egy ideje.

2013. jan. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Van egy egy éves szemüvegem, picit talán nem pontos, de még jól látok benne (távolról is), megfázásra/lázra jó lesz, bár 2 éve egyikbe se estem bele. (se láz, se megfázás :D )


Úszni nem járok. Kempingezni szintén.

2013. jan. 27. 16:12
 3/6 anonim ***** válasza:

Én meg mindig járok túrázni, kempingezni, síelni, úszni is rendszeresen és erre pont a kontaktlencse a jó, nem a szemüveg ugyebár. Kivenni ezt is bárhol bármikor ki lehet. Nekem évek óta van lencsém, több orvosnál jártam, egyik sem mondta hogy ne hordjam ha beteg vagyok (pedig kérdeztem is), kivéve persze ha szemgyulladásról van szó... de olyanom még sose volt. Nátha, megfázás esetén meg simán hordható tovább. Nekem nincs is szemüvegem, sose volt rá szükségem.


2hétig akkor kell hordani a lencsét ha 2hetes lencse. Nekem is ilyen van. De ha neked havi lesz akkor a próbalencséd is ugyanolyan lesz. Azt is 1 hónapig hordhatod majd. Egyik lencsében sem szabad aludni, és értelme sem lenne, éjszakára nincs rá szükség, csak a szemednek árt mert kiszárad amiatt hogy nem pislogsz órákig.

2013. jan. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Hogy olcsó lenne..., hát sajnos nem igazán. Bár szemtől, lencsétől, dioptriától függ. Ha sima rövidlátó vagy, akkor talán olcsóbb. Nekem tórikus lencse kell, annak húzósabb az ára.

De ha a praktikusságot, kényelmet nézed, akkor klasszisokkal jobb a lencse, mint a szemüveg.


Elmész szemészetre, vagy valamelyik optikába, ahol foglalkoznak lencsékkel. Megnézik a szemed, lehet, hogy éppen van készleten a neked való. Akkor betanítják a ki és berakást. Ha a próbalencsével neincs problémád, akkor megveszed a nagyobb kiszerelést. (Csak halkan jegyzem meg, én a 30 naposat mindig valamivel tovább használom, tudom, nem szabadna, de részben spórolás, másrészt meg évek óta soha nem volt szemproblémám se emiatt, se más miatt.)

2013. jan. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 1lány. válasza:

Én a próbalencsémet 1hónapig hordtam :D ha nincs semmi baj akkor megveheted a havi lencsét amit minden este ki kell venned és a folyadékba kell raknod :) 30napig jó aztán cserélni kell.

Egy szemüvegnél nem tartom olcsóbbnak.Fél évre 16000,de nekem pl 25.000 félévre+a folyadék ami 3havonta 3.000.Szóval szerintem nem olcsó,de nagyon megéri ;)

2013. márc. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát igazából szerintem is sokkal praktikusabb, csak a ki-be rakástól félek kicsit.


Ismerősöm az első alkalommal 40 percig "szarakodott" az egyik szemével.

2013. márc. 16. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!