Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyi ideig kell a kontaktlen...

Mennyi ideig kell a kontaktlencsét "dörzsölni"?

Figyelt kérdés
Mielőtt tokba teszem este, mind a két felét át szoktam dörzsölni, beleteszem folyadékba, reggel mikor kiveszem dörzsölök még rajta egy kicsit, hogy lejöjjön a lerakódott fehérje, leöblítem, de így is olyan, mint ha kis darabkák lennének rajta. Vagy az csak attól van, hogy megfogom, és az nem baj?

2013. jan. 23. 20:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Kis darabkáknak nem kéne rajta lennie. Lehet rossz a folyadék, vagy régi a tok? Esetleg a kezedről megy rá valami szösz? Én kb 3 másodpercig tisztítom a belső felét csak, mielőtt a tokba rakom, aztán mikor kiveszem akkor már nem törölgetem, hanem mikor az ujjamon van akkor folyadékot öntök bele jó bőven, majd kifolyatom, így ha szösz volt rajta akkor ezzel kifolyik belőle.
2013. jan. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Akkor lehet az a baj, hogy ahogy megfogom a kezemmel, annak a "nyoma" marad ott, mint ha kis darabkák lennének. Nem szoktam utána abba önteni folyadékot, majd ezt is kipróbálom. Persze mindig előtte alaposan kezet mosok és megtörlöm szárazra. Nem régi a tok sem, 3 hete vettem.
2013. jan. 24. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!