Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaklencsém van és az lenne...

Kontaklencsém van és az lenne a kérdés ha pihenni szertnék du vagy aludni akkor ki kell venni a kontaklencsét?

Figyelt kérdés
2013. febr. 1. 12:14
 1/7 A kérdező kommentje:
ja és most hordok elöször ( ma) és picit fáj a ejem,lehet a kontaklencsétől?
2013. febr. 1. 12:14
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen. Vedd ki, ha pihenni térsz, hiszen ha elalszol, a szemed becsulódik. A kontakt lencsétől nem fájhat a fejed, legfeljebb akkor, ha nem megfelelő az erőssége.
2013. febr. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
eddig 3.25 volt a dioptriám a szemüvegből,most 4es a kontaklencsém.azt mondta az orvosom h mindig erösebbnek kell lennie a kontaklencsének mint a szemüvegnek.gondolom ez a fejfájás meg a homályos látás elmulik.csak azért van mert hozzá kell szoknia a szemnek
2013. febr. 1. 12:19
 4/7 anonim ***** válasza:
omg...ne haragudj ne az orvosrol inkabb nem mondanek semmit...nemhogy erosebbnek hane! pont hogy egy negyed dioptriaval gyengebbnek kell lennie a lencsenek hiszen kozelebb van a szemhez, konkretan erintkezik vele igy a feny toresi szoge is mas, mint a szemedtol fel-1 cm-re levo szemuvege. Azert faj a fejed...szoval vegyel a szemuvegednel negyed diopriaval gyengebb lencset, az elso napokban csak par orat hordd, minden nap egy picit noveld, mert faraszto a szemnek eloszor...es sose aludj benne...ja es valts orvost
2013. febr. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt az orvost én is lecserélném.

Én is úgy tudom az orvosomtól, ahogy az előző írta. Nem erősebbnek, hanem gyengébbnek kell lennie a lencsének mint a szemüveg, azért mert közelebb van a szemhez.

2013. febr. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fura orvos lehet ez, már több kontaktológusnál és szemésznél is jártam, mindenki gyengébbet ad negyed dioptriával, mint a szemüveg, mivel (ahogy korábban is írták már) közelebb van a szemedhez, mint a szemüveg.

Ettől fájhat a fejed, illetve nekem is előfordul, hogy kicsit megfájdul a fejem (pedig már évek óta hordom), ha sokat van bent, vagy kiszárad a szemem, ezért érdemes szemcseppet venni, ami kontaktlencséhez is jó.


A pihenés, alvás kérdésre nem egyértelmű a válasz, mert nem tudom, milyen lencsét hordasz. Manapság már sok lencsében megengedett az alvás, van, amit akár több napig is hordhatsz alvás közben is, habár ezt nem ajánlom. Viszont ha elég nagy az oxigénáteresztő képessége a lencsének, illetve nem túl nagy a víztartalma, akkor nyugodtan pihenhetsz benne pár órát (de ez a napi lencsékre nem vonatkozik, abban nem érdemes elaludni, de mondjuk egy óra pihenést kibírnak. Azoknak nagy a víztartalma). Nekem már előfordult, hogy buli után a havi lencsében aludtam el, másnap semmi bajom nem volt. Én Air Optix Aqua kontaktlencsét hordok. Ennek kicsi a víztartalma és nagy az oxigénáteresztő képessége, ezáltal lassabban szárítja ki a szememet, mivel alapból hajlamos a szemem a kiszáradásra, illetve csukott szemmel is jut oxigén a szemedhez.


Én a helyedben elmennék egy optikába, ahol van szemvizsgálat. Én pl ofotértba járok szemvizsgálatra, de eoptika.hu-n veszem a lencsét, mert fele annyiba kerül. Elég drága a vizsgálat, de ha kiváltod a törzsvásárlói a kártyát, ami azt hiszem, hogy egyszeri 5ezer forint, akkor utána ingyen mehetsz vizsgálatra, amikor akarsz. Az első lencsét, vagy amíg ki nem derül, hogy melyik lencse jó a szemedhez, érdemes az optikában venni, de ha már biztosan tudod, hogy mi jó neked, akkor szerintem nagyon megéri webshopban vásárolni, mert én pl az Air Optix-ot 13ezer helyett 7ezerért veszem.


Itt van pár lencse, amiknek jó az oxigénáteresztése, ezekben nyugodtan lehunyhatod a szemedet egy-két órára:

Air Optix Aqua

Air Optix Aqua Night&Day (Ezt elvileg 30 napig éjjel-nappal lehet viselni. Én hordtam ilyet, de sajnos nem volt kényelmes, pedig kevésbé száradt a szemem. Viszont én semmiképpen nem viselném éjjel nappal, főleg nem 30 napig.)

Acuvue Advance with Hydroclear

Avaira (CooperVision)

Biofinity (CooperVision)


Mindenesetre menj el egy normális szemészetre, de talán jobb egy optika. Ott minden kérdésedre válaszolnak, és elmondják, hogy melyik kontaktlencse lehet jó a te igényeidnek.

2013. febr. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gyikom válasza:
valóban gyengébbnek kell lennie a lencsédnek mint a szemüvegednek, de azon se kell parázni h ha elalszol benne történik vmi, max amikor felébredsz sokat kell pislognod úgy egy 5 percig
2013. febr. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!