Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveg VS Kontaklencse VS...

Szemüveg VS Kontaklencse VS szemműtét?

Figyelt kérdés

Ki melyiket szereti jobban, javasolja?!

Most a bal -1 a jobb szemem -1,25



2013. febr. 18. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell tudnod. Nekem van szemüvegem, de soha nem vettem fel, később lencsém lett, azt hordom is, nincs különösebb bajom vele. Szemműtétet nem vállalnám be, azt hallottam érzékennyé teszi a szemet, az én szemem már alapból is nagyon érzékeny...
2013. febr. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Dávid ***** válasza:

Én nem vállaltam be a szemműtétet, csak a nyári/karácsonyi szezonban érdemes amikor hosszan lábadozhatsz.

Drága eléggé, bár ez ugye attól függ, hogy kinek mennyi pénze van:)

Csak úgy tudod megállapítani, hogy jól áll-e a szemüveg, ha olyan emberek előtt próbálod fel, akik még nem láttak korábban szemüvegben. Ha jól áll akkor nincs értelme macerának.

Akkor viszont, ha tovább romlana, már problémás lehet (pl napszemüveget nem tudsz viselni, úszás közben nem látsz stb).

2013. febr. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ilyen kevés dioptriára szemműtétet biztos nem vállalnék be a helyedben,mert nagy csalódás lehet . -10 után viszont fantasztikus .

A kontaktlencse akármilyen légáteresztő,modern,lágy stb nem lehet 10-20-30 évekig hordani következmény nélkül . Műtét előtt még 1 hét nem hordás után is látni lehet a lenyomatát a szaruhártyán .. De ha nem hordod túl (ez a legnagyobb gond a legtöbb embernél) ,használsz műkönnyet és tartasz kl mentes időszakokat,akkor természetesen biztonságosan használható . Egy ideig legalább is.

A szemüveg sokmindenben gátol,de egészség szempontjából még mindig a legjobb. Úszás-sport stb problémás lehet vele,de jó pénzért ma már mindent lehet,dioptriás napszemcsi,úszószemüveg,sportszemüveg stb ,vagy ilyen esetekre jó a kl is,lehet kombinálni,vagy felváltva hordani.

2013. febr. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt csak te tudthatod és attól is függ mi baja a szemednek.

Hát én am. 1-2 dioptriáig már boldog lennék. :) Nekem 4,7 a bal és 3,9 a jobb, szóval :D

Na de én amúgy szemüveget hordok. A lencséjében prizma van és azóta javul a szemem inkább.

A kontaklencsével az a baj, hogy drága és az én szemproblémáimhoz gyakran kéne cserélni. (3 havonta)

Szemműtét... őszinte leszek félek tőle. Egy a kancsalságnak a szemműtét nem tesz jót - egy rokonom mondta aki a semmelweisen szemész - valamint ha elrontanak valamit megszűnik a szemem világa. És én abba nem tudnék belenyugodni. Nem tudnék rajzolni, olvasni, nem láthatnám a szüleim, a barátaim és a barátom arcát... borzasztó lenne.

2013. márc. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!