Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért nem tudom kivenni a...

Miért nem tudom kivenni a lencsét a szememből?

Figyelt kérdés

Ma volt az első nap h beraktam egyedül...sikerült is elsőre meg is lepődtem mert betanuláskor ez kb a 30dikra ment :) De kivenni csak az egyik szememből tudtam :( Hozzáteszem nagyon pici a szemem és keskeny,mehettem vissza a boltba és ott vették ki mert már bent volt pár órát,ááá h ennyit bénázzak.

Másnak is sok idő volt mire megtanulta? H egyszerűbb?


2013. márc. 13. 15:31
 1/10 tetris ***** válasza:

Csodálom, hogy a boltban nem ajánlották azt a kis szipóka-szerűséget, amivel a lencse könnyen eltávolítható. Ez olyasmi, mint a gyógyszertári cseppentő műanyagja. Ahogy összecsippented, egy kicsi kis vákum keletkezik, ami leemeli a lencsét a szemről.

Van egy ennél is egyszerűbb módszer. A mutató újjaddal húzd el a szemed "bőrét" a halántékod irányába. Ettől az alsó és felső szemhéjad leválasztja a lencsét.

Ne keseredj el, az elején mindenki bénáskodik. Bele fogsz jönni!

2013. márc. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Sajna nem ajánlották,remélem holnap nagyobb sikerrel járok mert kicsit ciki a boltba járni h nemtudom kivenni :))kb.1 óráig próbálkoztam vele de a bal szememből nem jött ki.

Köszi a választ!

2013. márc. 13. 19:59
 3/10 anonim ***** válasza:

Sokat segítene, ha megírnád: lágy vagy RGP lencse volt-e.

A fent említett "szívóka" utóbbiaknál használható - de nem hiszem, hogy neked félkemény lencsét adtak volna egy mezei kis optikában.


Ha lágy lencséket viselsz: cseppents párat a szemedbe a (NEM PEROXIDOS !!) tisztítószerből, majd kis idő múlva próbáld kiszedni így. Ha sokkal könnyebb volt, akkor vsz-eg kiszáradtak a szemeid, rátapadt a kontaktlencse -> ez így nem igazán egészséges.


Ha RGP (gázáteresztő) lencséid vannak: lehet, hogy túl alacsony a görbülete (szűk), ami egyébként gyengébb visus-t, alacsonyabb könny-áramlást, s így kevésbé egészséges lencseviselést eredményezhet. (Gázáteresztőségük épp a kis átmérőnek és magas könnyáramlásnak köszönhető,nem feltétlen magának az anyagnak.)

Ha csak kicsit szűk, az optometrista valószínűleg tud rajta javítani a perem/él elcsiszolásával/"legombölyítésével".

2013. márc. 15. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nemtudom pontosan milyen lencse ez mert csak a tartójában adták oda. A tisztítóra Coopervision van írva.Asszem 1 havi szilikon-hidrogél lencse :) De pici a szemem az átlagnál,és cylinderes a lencse is,szóval minden összejött :)) De már tegnap sikerült kivennem,úgy csináltam h a 2 mutatóujjammal lecsippentettem a szememről.
2013. márc. 15. 13:55
 5/10 anonim ***** válasza:
A lencse csak a szemed közepére illeszkedik, szóval könnyebb kivenni ha kitolod oldalra mondjuk, meg ha elég nedves.
2013. márc. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,most már azért sikerül igaz nem elsőre de majd csak belejövök és rutinból megy :)
2013. márc. 18. 09:31
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem is pár napja van lencsém. Az első kivételnél béna voltam, kb. fél óráig póbálkoztam mire sikerült. A második kivétel viszont megvolt néhány másodperc alatt, szóval nagyon gyorsan bele fogsz jönni szerintem te is.


Nekem azt mondta az optikus, hogy a lencsét a színes rész aljánál kezdjem el elmozdítani a fehér rész irányába lefelé, mert elvileg ott a legkevésbé érzékeny. Ha kimozdítottad utána már könnyebben össze tudod csippenteni.

2013. márc. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Kiss szìpokával kell kezdeni

Már 10 ève van lencsém,én még kemény lencsével keztem.

Kb 1 honap után már profi leszel napi rutinná válik mint a fogmosás

2013. márc. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Már megy. Tényleg meg lehet mindent tanulni :))

2013. márc. 26. 10:20
 10/10 anonim válasza:
Ügyi vagy
2013. márc. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!