Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha nem hordom a szemüvegemet...

Ha nem hordom a szemüvegemet folyamatosan, a szemem romlani fog?

Figyelt kérdés
2013. márc. 25. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy mi a baja a szemednek és hogy milyen szemüveget kellene hordanod.
2013. márc. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
-0.75 és -3-as a szemem és meg is állt ennél már vagy 4-5 éve. Csak mostanában rászoktam arra, hogy nem hordok csak este és a szemem már olyan jól hozzászokott, hogy gondoltam ha nem romlik tovább akkor maradok ennél a felállásnál.
2013. márc. 25. 21:23
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha már nem vagy növésben, akkor szerintem nem fog romlani a szemed.
2013. márc. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor jó, már nem vagyok növésben. Amúgy köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 25. 22:15
 5/7 anonim válasza:
Nekem 16 évesen derült ki, szemüvegre van szükségem:-1,5 -re. Kiváltottuk, de nem hordtam állandóan, csak úgy ahogy te írtad+ tv, színház, mozi. Hosszú-hosszú évekig nem romlott, ezt évente ellenőriztettem. 2010 őszén minden összejött: magánéleti, munkahelyi és párkapcsolati problémák, szörnyű időszakot éltem át. Akkoriban vettem észre, egyre rosszabbul látok-szemüveggel is! Az eredmény: -3 és -3,5 és állandó szemüveg. Ja, most 35 vagyok, a dolgaim rendeződtek,a szemem is megállt a romlásban, remélem végleg. Nem hinném, hogy a szemüveg hanyagolása miatt romlott a szemem, sokkal inkább a stressz miatt. De akárhogy is kaptam "ajándékba" 16 szemüvegmentes évet:-)...bár, ha nyugis lett volna az életem, lehet most is szemüveg nélkül élnék:-(
2013. márc. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Megpróbálok akkor stresszmentesen élni (amennyire csak lehet) :) Ja, és köszönöm a választ!
2013. márc. 28. 14:04
 7/7 anonim ***** válasza:

nekem -0.75-ösek a szemeim és soha nem használtam szemüveget. most leellenőrízték, nem romlott

én konkrétan nem is veszem észre hogy homályosan látok, csak ha már fáradt vagyok (estefele sétálok és távolra kell meresztenem a szemem). közelre mindig éles a kép

viszont a stresszen nagyon sok múlik, olvastam egy tanulmányt az alternatív, de eddig hivatalosan nem elfogadott gyógymódokról.

Egy orvos, dr. Bates azt hiszem, kísérletezett azzal, hogy függ össze a szemromlás és stressz és állítólag a romlás megállítható, ill. visszafordítható.

Vannak gyakorlatok, pl. mindennap le kell olvasni a számokat az éleslátásvizsgáló tábláról úgy, hogy közben enyhén mozgatja a fejét az ember, meg különböző szemtornák.

Egy ideje gyakorlom és észrevettem, hogy néhány másodpercre sokkal élesebb lesz a kép (mivel megszoktam ugye, ahogy látok és az nem tűnik homályosnak, így meglepően feltűnő hogy mennyivel élesebb lehet a kép)

és elvileg ha valaki jól csinálja, akkor meg is gyógyulhat a szeme. mondjuk én örülnék ha innentől nem romlana, már az is teljesen jó lenne.

2013. márc. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!