Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsét milyen gyakran...

Kontaktlencsét milyen gyakran kell cserélni?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 5. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen. Van napi, 2hetes, havi, meg minden féle. Addig lehet hordani, utána kidobni és használni a következőt. De természetesen minden este ki kell venni, reggel pedig berakni.
2013. ápr. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem félkemény van, azt évente kell cserélni, de polírozással meg lehet hosszabbítani az élettartamát néhány hónappal.

Mióta nem hordom minden nap, azóta csak 2-3 évente csináltatok újat.

2013. ápr. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. napit használok, de mivel egyszerre csak 3-4 órát, így 3-4 alkalom után dobom csak ki.
2013. ápr. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

És ha pl. féléveset veszek, akkor azt minden nap tisztítom, és csak félév után kell újat venni? vagy olyan kontaktlencse nincs, amit egyszer megveszek, tisztítom, és örökre jó (nem kell újat venni) ?

2013. ápr. 6. 15:16
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem szoktam linkelgetni,de ez jól összefoglalja:

[link]

2013. ápr. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
3-asnak: a napi lencse nem azt jelenti, hogy 24 órán keresztül hordhatod, hanem hogy egyszer berakod, kiveszed, eldobod. Nagyon egészségtelen, amit csinálsz! Értem én, hogy így spórolsz, de a szememmel nem játszanék... Ugyanígy a havi lencse: nem 30-szor lehet berakni, hanem ha letelt egy naptári hónap, ki kell dobni.
2013. ápr. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Nem magamtól kezdtem el így hordani, szemorvos mondta, hogy nem mondótana ilyet, de hordjam nyugodtan így. Azóta több orvos is mondta, hogy persze, hülye lennék kidobni 3 óra használat után.

Pedig normális orvosok voltak, mivel egyéb problémák is vannak a szememmel, így nem "sima" szemorvosokhoz járok. Egyetemi docensek és egy főorvos is ezt mondta, direkt rákérdeztem mindnél, nehogy gond legyen.

Ugyanúgy leápolom, ahogy a havit kéne, és tényleg semmi gond nem volt eddig, nem eresedik a szemem, nem töri, meg semmi.

De így belegondolva, miért is tenné?

2013. ápr. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 TodaySzotyi válasza:

Van még olyan havi lencse amit ki sem kell venni... Én ilyet használok. Semmi gáz nincs vele. De ha akarja az ember ki is veheti éjszakánként. Én mondjuk úszni járok így úszáskor kiveszem, de utána visszatehetem...


De az én orvosom azt is mondta, hogy ha a havi lencsét napokon át nem használom, akkor naponta cseréljem az ápolót amiben van és akkor annyi nappal tovább használhatom...

2013. ápr. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Vegyél havi lencsét ami elvileg 1 hónapig bírja éjjel-nappal [nem kell kivenni, tisztítani..]. Én általában 3 hónapig hordom, semmi bajod nem lesz tőle, már évek óta csinálom.
2013. ápr. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!