Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mért kell kontaktlencsét...

Mért kell kontaktlencsét cserélni?

Figyelt kérdés
Most szeretnék rendelni kontaktlencsét. Olvastam dolgokat az interneten, de nem igazodok ki rajt, mert olvastam olyat, hogy éjszakai, napi, hónapos.. és , hogy ezek mit jelentenek? Netről vagy az optikából olcsóbb rendelni? Kb mennyibe kerül ez? A folyadékot hozzáadják? Mért kell havonta cserélgetni az azt jelenti, hogy új kontaktlencsét kell venni, vagy az csak a folyadék? (elnézést , hogy ilyen tudatlan vagyok.)
2011. márc. 5. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Cserélgetni azért kell, mert elhasználódik; a helyes tárolás ellenére is szennyeződések kerülhetnek rá, eltömődhetnek a pici pólusok rajta, amik a szem oxigénellátását biztosítják, stb...

Folyadékot külön kell venni mellé...


Szerintem jobban jársz, ha kezdetben elmész egy kontaktológushoz - optikushoz. Először meg kell mérni a szaruhártya görbületét, mert ha rossz görbületű lencsét hordasz, az kényelmetlen lehet.

Plusz három havonta (vagy amikor új lencsét veszel), jó, ha megnézi géppel a szemed, hogy nem eresedik-e, nem árt-e neki a lencse.


Az optikus azt is megmondja, hogy a te életviteledhez melyik lencse a legmegfelelőbb... (pl. éjszakai bulizás, nappali munka, stb.)

2011. márc. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:)
2011. márc. 5. 19:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Elsőként mindenképp optikusnál csináltasd a lencsét, hisz a paramétereidet be kell mérni, a kérdésekre biztos választ kapsz, és még meg is tanítanak, hogyan tedd be és vedd ki a lencséket (ez egyedül talán nem is menne).

Én második alkalommal már netről rendeltem, mert onnan sokkal olcsóbb, illetve az optikus által ajánlott 3500 forintos tisztítófolyadék helyett 700 ft-os Rossmannosat használok. Ugyanaz a kettő, csak az ár különbözik.

2011. márc. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
azt írtad a második alkalommal netről rendelted.. a lencsére vonatkozik? de azt újra meg kell venni?
2011. márc. 8. 19:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát persze, hogy újra meg kell venni a lencsét :) Nem örökre valót kapsz :)

Én például fél éves adagokban veszem. De kifejtem: havi lencsém van, ami azt jelenti, hogy egy pár kontaktlencsét 1 hónapig használok (éjszakára ki kell venni). Nos, 6 pár lencsém van, ami ugye így fél évre elegendő.

Aztán újabb fél éves adagot rendelek :)

2011. márc. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!