Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Anyám nem engedi, hogy elmenje...

Anyám nem engedi, hogy elmenjek a szemészetre, mert azt mondja, nincs szemüvegre pénze. Akkor most mit csináljak?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 6. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Pedig,ha rossz a szemed kell! Nem tudom,hogyan éltek,olyan értelemben pl. hány kereső van a családban,hányan vagytok,mennyi az egy főre jutó pénz. Nem kíváncsiskodni akarok,ne is írd le,de ha kevés, el lehet menni az önkormányzathoz,ott van olyan,h egyszeri segély.El kell mondani,h nem tudtok szemüveget csináltatni és ,ha tényleg kevés a pénzetek utalnak ki.
2013. ápr. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Softness válasza:

Én egyszer nem mentem orvoshoz egy kötőhártya gyuladdásal, "mert anyám azt mondta". Azóta is kisebb az a szemem :(

Pedig tökéletes arcom volt előtte, nem feltűnő, lehet sokan észre sem veszik, de akkor is gáz az ilyen, menj el mielőtt romlana a látásod

2013. ápr. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez kimeriti a kiskoru veszélyeztetése fogalmát. Ha nagy koru vagy de még tanulsz akkor is valami tartás elmulasztása ügy. Ha nagy koru vagy és nem tanulsz akkor valóban nem kötelessége, de ekkor érdemes lenne valami munkát elvállalni s megvenni a szeműveget mert a szem nem játék. Ha anyád nemtörödöm akkor se játék.
2013. ápr. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Menj el akkor is a szemészetre, és nézesd meg a szemedet. Ez nem olyan dolog, hogy lehetne halogatni. Aztán majd írd meg az eredményt. Valamit csak kisütünk
2013. ápr. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves 3. Nem hiszem,h jogi dolgokat kéne ide keverni. Sok embernek valóban gond egy nem olcsó szemüveg megvétele.

Ahogy már írtam,ha olyanok a körülmények lehet segélyt kérni,de ha nem akartok,az is megoldás lehet,h havonta félre tesztek egy kis pénzt és amikor összegyűlik csináltattok szemüveget.

2013. ápr. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Na ne mond hogy ez a megoldás. A kérdező is tud nyilvánvaló dolgokat és az anyja is. De az anyja nem akar ezzel foglalkozni miközben bizonyos helyzetekben kötelező. A szem nem játék a szem veszélyeztetése pedig már jogi ügy.

Ha akarná az anyja teljesiteni a kötekességét teljesitené és tudná hogy több lépésben kell összerakni a pénzt ha egyszerre nem megy valamit a szociális halóhoz fordulna segitségért. De az anyja egyszerüen nem törődik a problémával. Ha a kérdező kiskoru akkor ez jogi ügy akár oda tereli valaki akár nem.

2013. ápr. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Persze az,Neked így "kívülről". De Te sem és én sem tudjuk milyenek a körülmények. Ha nem tudnád, sok helyen a napi élelmiszer megvétele is gondot okoz.
2013. ápr. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%

Erre irtam a szociális hálót. De aki igy áll hozzá, hogy el se menjen a szemészetre...


Kiváncsi lennék ha sört vagy cigit kell vennie vajon akkor is kevés e a pénz...

2013. ápr. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Attól még szemészetre elmehetsz, az ingyen van.

Akkor legalább tudod, hogy mire lenne szükséged, mert drága szemüveg és drága szemüveg között is van különbség.

Egy "sima" szemüveg nem egy akkora tétel, én 13 ezret fizettem két éve.

2013. ápr. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

én 7000-t mert csak bevonat nélküli tartakékszemüvegre volt pénzem. S sose törlöm szarazon mert nem birja ki.

Persze lehet 7 doboz cigi s a hozzá való sör fontosabb.

2013. ápr. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!