Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsések, tudnátok...

M.Kata kérdése:

Kontaktlencsések, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
4 napja hordom a próbalencsémet,az egyik szemem 2.75-ös a másik 2-es. A szemész azt mondta,hogy 2-3 hétig hordhatom,így volt 4700Ft. A márkája Johnson&johnson (nem biztos,hogy jól írtam :D). azt mondta,csak ez jó nekem mert a szemem nagyon gömbölyű. Ez viszont fél évre 50000Ft krül lenne. Az egyik ismerősömnek fél évre 10000 Ft volt. ez mitől függ? tudnék esetleg olcsóbbat venni,ha nem is 10ezerért,de barátságosabb áron? Mert szerintem ez nagyon sok érte,viszont a próba nagyon jó,már 3. nap 2 betettem,1.-re meg kivettem őket :)

2013. ápr. 5. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:

50ezer nagyon sok. Nem tórikus vagy valami speciális lencse?

Nekem is Johnson&johnson van, sima -2 dioptriás, de fél évre 11ezer körül van csak. Netről szoktam rendelni.

2013. ápr. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem mondták,hogy speciális kellene,ezért csodálkoztam én is
2013. ápr. 5. 20:29
 3/9 anonim ***** válasza:
neten nézd meg mennyiért árulják
2013. ápr. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi,igen találtam is, olcsóbbért. az viszont baj,ha eddig 14 mm-es volt,de ez 13,8-as lenne?
2013. ápr. 8. 20:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha más az átmérő akkor az nem ugyanaz a lencse.
2013. ápr. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nekem meg lapos a szemem, de azért még nem lesz drágább. nekem fél évre 15000 volt. amúgy én is újonc vagyok, én 1 hónapja kaptam:)))
2013. ápr. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
tudom,hogy másik lencse.ez olcsóbb,de állítólag ugyanolyan jó. a görbület ugyanaz,csak az átmérő más. az baj?
2013. ápr. 9. 18:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen lehet baj. Ha másik fajta lencsét akarsz, az nem biztos hogy jó is neked, abból először próbalencsét kéne kérned hogy kipróbáld. Akár még ha minden adat egyezik, attól még a lencse anyaga, összetétele más és az sem mindegy.
2013. ápr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ezt a neten találtam. ha bemegyek az optikába,ahol a próbát kaptam (Ofotért) kaphatok olyat, amit kinéztem? vagy meghatározott márkákból választhatok? mert azok eléggé drágák...
2013. ápr. 10. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!