Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » KONTAKTLENCSÉSEK! Nektek is...

KONTAKTLENCSÉSEK! Nektek is így írta fel a szemorvos a lencséket?

Figyelt kérdés
Ha a szemüveg mondjuk b -1,5 j -1,5 akkor a kontaktlencse b -1,25 j -1,25? Mert mintha kicsit rosszabbul látnék vele, nem olyan messzire és tisztán. Azt mondták, hogy ezt meg kell szokni. Tényleg így van?

2013. ápr. 18. 23:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Orvos? Simán elmentem egy üzletbe, ott beraktuk a lencsét, elolvastam a táblát vele és kész. Na mindegy. Nekem -1,5 a szemüvegem is, és a lencse is. Ez a megszokás szerintem baromság, mit szokj meg, hogy nem látsz jól vele??? Idióták... nekem is volt ilyen, kitalálta, hogy nekem cilinderes szemüveg kell, és majd megszokom. Hát nem szoktam meg, mert nem is kell...
2013. ápr. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

nekem tényleg cilinderes kell, mert sokkal jobban látok vele, viszont kontaktlencsében 0,5 cilinder nincs, csak 0,75-től... :/


mert azt mondták, hogy a lencse teljesen a szemen van azért kell kisebb dioptria mint a szemüvegnél

2013. ápr. 18. 23:29
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem is gyengébb a kontaktlencse, mint a szemüveg. A cilinder is számít.

Lehet, hogy a kontaktlencse típusával van gond. Nem kaptál próbalencsét? Ezért szoktak először csak azt adni.

2013. ápr. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A lencse a szemeden van, ezért tényleg gyengébb kell belőle. Ha nem cilinderes a lencséd akkor azért nem látsz vele rendesen. Ez nálam is így van. Cilinderessel tökéletesen láttam, csak arra nekem pénzem nincs.
2013. ápr. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

0,5 cilinderem van... azt mondták 0,75-öt nem adnak, hogy ne romoljon tovább a szemem...


amúgy a próbalencsével máshogyan láttam, de azt mondtak nem lehet különbség... vagy ez kamu? :/

2013. ápr. 18. 23:47
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha ugyanazt a márkát, ugyaazt a dioptriát adták, nem lehet különbség.

Rendesen ápolod? Lassan szoktattad hozzá a szemed?

2013. ápr. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
másik márkát adtak, mert a próbalencsék azok más típusúak voltak. Hát a hozzászoktatás az nem volt nagyon kedvem... :D Mert elég ügyetlen voltam és kb. 20 percig tartott betenni mindig a lencséket... most már megvagyok 1 perc alatt :D
2013. ápr. 19. 00:35
 8/13 anonim ***** válasza:

Na várj, a próbalencsével jól láttál? Nem értem akkor miért adtak utána másfajtát amit nem is próbáltál... hát ez igen fura.

Mondjuk ha 0.5 cilinder kéne, de ugye olyan nincs, akkor sose fogsz lencsével tökéletesen látni, ezt ne is várd tőle. 0.5 cilinderessel látnál jól csak.

2013. ápr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az a furcsa, hogy akkor a másik fajtából is kellett volna próbalencsét adniuk.

Pl. a kontaktlencsék másfajta méretűek. Nem minden szem egyforma méretű. És a kontaktlencsék is vannak különböző méretben. Ez sem mindegy.

2013. ápr. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
nekem is -0.5 cylinder kellett volna, de megkérdezte azt orvos, hogy vagy nem hordok kontaktlencsét, vagy felír -0.75 set, és akkor romlik a szemem egy kicsit. Inkább vállaltam, hogy romoljon. És most hogy egy negyed dioptriát romlott, tökéletesen látok vele.
2013. ápr. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!