Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A kontaktlencse túl nagy...

A kontaktlencse túl nagy átmérője okozhat problémákat?

Figyelt kérdés

Az enyém szerintem túl nagy, és kényelmetlen. Nem is látok teljesen jól vele. Lehet, hogy ez a baj?

(Majdnem 3 miliméterre lelóg a szememről, és látni is lehet, ismerőseimnek csak kicsit nagyobb).



2013. ápr. 29. 09:30
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem beszélj a szemészeddel.
2013. ápr. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha feltapad rendesen, akkor ez nem okozhatna problémát. Nekem is volt, hogy utólag derült ki, hogy nagyobbat hordok, én annyi különbséget vettem észre, hogy nehéz berakni (nehezen cuppant fel) és néha, ha megdörzsöltem a szemem, vagy úgy pislogtam, kiesett. De ugyanúgy láttam vele.
2013. ápr. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Már beszéltem vele, azt mondta megmérte, és ez biztos jó. De nem értem miért kell ekkora, ha másoknak kisebb is elég. Viszont ez már a második próbalencsém és rosszul látok vele. Rosszabbul mintha nem hordanám.
2013. ápr. 29. 09:53
 4/10 anonim ***** válasza:
Szemüveged van? melyik milyen dioptria? azzal jól látsz amúgy? szemész mivel magyarázza, hogy nem jó a kontaktlencse? Számítógéppel vizsgált? (az alapból kiírja a méretet, nem nagyon lehet elrontani) De nem hinném, hogy itt van a probléma, ha mérethiba lenne, jól látnál.
2013. ápr. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
és hogy látsz vele rosszul? homályosan látsz, mintha más szemüvegét vetted volna föl vagy mindennek több körvonala van, de néha kiélesedik a kép?
2013. ápr. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyobb attól még jól kell vele látnod. Gondolom a dioptria nem jó, vagy nem tudom. Menj máshova vizsgálatra.
2013. ápr. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szemüvegem még nincs, azt most szeretnék csináltatni. De ki akartam próbálni a lencsét is mindenképp. Többféle géppel is megnézték a szemem és ugyanaz az érték jött ki a boltban is, mint a szemészeten. Első próbalencsének biztos rossz dioptriát küldtek, mert semmit nem láttam vele, ami 10 centinél távolabb volt. Aztán ugyanazt a lencsét megrendelték még egyszer, ezzel már jobban látok, de mégsem tisztán. A pár méterre lévő dolgokat már nem élesen látom, hanem elmosódottan. És úgy érzem, hogy szédülök amikor bent van. Az alsó szemhéjammal folyamatosan érzem a szélét, az is kellemetlen. Ráadásul olyan nagy az átmérője, hogy látja, akivel beszélgetek.

A szemüvegrecepten +0,5 -1 Cilinder áll. A kontaktlencse tartóján +0,5 -0,75 cilinder.

2013. ápr. 29. 12:43
 8/10 anonim ***** válasza:

Cilinderest elvileg nehezebb megszokni. Nekem is ilyen a szemem, szemész azt mondta rá, amíg csak kicsi a cilinderes értéke, addig ne kompenzáljuk a szemüvegben, mert nem fogom tudni hordani.

Kíváncsi lennék amúgy, szemüveget hogy bírod. Én speciel 10 év után is alig tudom hordani, ha felállok, mozgok, szédülök benne. De kontaktlencse tökéletes volt. (lett volna, ha a szememet nem irritálja)

2013. ápr. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

ugyanez a problémám.

Van egy fasza szemüvegem, mindent látok vele közel-távol.

A munkám miatt viszont kontaktlencsét kellene hordanom, mert por minden mennyiségben van és állandóan poros lesz a szemüvegem így nem is látok vele tisztán egy idő után, vagy pedig állandóan le kell vennem, amikor porolok munka közben.

Ez nem tesz jót a szememnek és a fejem is fáj a dioptria ingadozás miatt konkrétan mondjuk 20-40percenként le kell vennem és vissza.

Elmentem a szemészhez akinél a szemüveget csináltattam és rendelt nekem mind a két cilinderes szememre az egyikre cilinderes kontaktlencsét a másikra nem cilindereset, semmit nem láttam vele. Elmentem egy másik szemész orvoshoz, kb ugyanazt a dioptriát állapította meg és rendelt nekem cilinderes próbalencsét mind a két szememre.

Tökéletesen látnék vele, ha nem kellene pislognom. Minden pislogásnál behomályosodik és a szélét is érzem a lencsének. Air optix aqua a neve. Szóval mivel pislogni pedig kell így jóformán ugyancsak nem látok vele, ha összességében nézzük. Most rendeltek nekem másik fajtát, hát kiváncsi leszek, még nem érkezett meg.

Az előző helyen a próbalencséért azt mondták nem kell fizetni, ingyenesen a próbalencsék. Most a másik helyen 1000Ft-ot kellett fizetni érte. 1 havi 1 pár. Az első helyen 5-5db 5 napra, tehát napi lencse lett volna. Az Daylies nevű volt.

2013. máj. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az enyém is Air optix. Lehet, hogy akkor egy másik fajta lencsével nem lenne gond? Légyszives írd majd meg, hogy milyen tapasztalataid vannak a Daylies nevű lencsével. Kíváncsi vagyok.
2013. máj. 6. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!