Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogy működik a kontaktlencse?

Hogy működik a kontaktlencse?

Figyelt kérdés

-1,5-s mind két szemem, végülis nem probléma, mert elvagyok egésznap minden látásjavító nélkül, bár elég sokszor kellemetlen helyzetbe kerülök. Amikor vezetek, vagy gépezek hasonló tevékenységeknél hordok szemüveget, de hosszú távon nem tudom elviselni magamon. Hallottam, hogy nagyon sok ember használ kontaktlencsét, erről szeretnék érdeklődni, véleményeket gyűjteni.

Voltam szakboltban, ott azt mondták, negyedévenként kb 15.000. ezer forint, de ha rendeli az ember akkor sokkal olcsóbban jön ki.


[link]


megnéztem ezt az oldalt, de nem tudom értelmezni.


PLD: Air Optix Aqua (6 db), havi kontaktlencse


Az egész doboz egy hónapig elegendő 6 lencsével, vagy

egy lencse használható 1 hónapig, szóval összesen félévig jó a doboz?!


2013. máj. 5. 22:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

:)

havi kontaktlencse..magyarán egy párt egy hónapig hordhatsz.:)

szóval az utóbbi..három hónapig jó a doboz, ugyanis 6 darab az három pár.:)

2013. máj. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Első alkalommal mindenképp optikában vedd meg, mert nem tudod, hogy milyen görbületű, átmérőjű, dioptriájú kell a szemedre.

Utána már veheted netről. Én napit használok, mivel csak hetente-kéthetente 1x használom, így 30 pár kerül 10 ezerbe, meg még 2 ezer a folyadék, ami fél évig jó.


A barátnőm havit használ, mert minden nap hordja, neki fél éves adag így 12 ezerre jön ki - netről rendelve.

2013. máj. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én javasolnám a napi lencsét, azt este kidobod, sokkal higiénikusabb és nem kell a tisztítófolyadékkal se szöszölni. Na meg persze jóval kevésbé fájdalmas, ha elhagyod, megsérül, stb.
2013. máj. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azért napi lencsét napi szinten használni anyagilag elég fájdalmas.
2013. máj. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Valószínűleg havit fogok majd hordani, de még nem jutottam el a vizsgálatra és betanításra.

Több helyen érdeklődtem, az eddigi legjobb ajánlat, 6000 forint a vizsgálat+betanítás+2 heti próbalencse+folyadék.

Az a baj, hogy nagyon nem bírom a szemes dolgokat, még meg kell vele barátkoznom, ahogy elnéztem a felvétellel nem lenne gond, csak a levétellel... esetleg tudtok valami jó tanáccsal segíteni, hogy esek át a parázos énemen?

2013. máj. 6. 13:24
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is nagyon gyűlölöm, ha a szememhez akarnak nyúlni, mert volt már 3 szemműtétem, meg kiskoromban rengetegszer "megkínoztak", így még jobban bennem van a félelem.

Kicsit nehezebben sikerült megtanulnom, de a 2. alkalom után már ment. :)

A kivétel meg nem gáz, csak határozottan kihúzod oldalra, és ki is gyűrődik! :)

Én az egyik szememből csak így tudom kivenni, a másikból meg csak a csippentős módszerrel. :D

Majd kipróbálod, hogy neked melyik jön be jobban. :)

Ha én megtudtam tanulni, neked is menni fog, nálam jobban tényleg senki nem gyűlöli a szemhez-nyúlkálást. :D

2013. máj. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és segítséget!

Szerintem a héten ráveszem magam, hogy elmenjek erre a betanításra. Maximum elájulok vagy elszaladok, nem tudom... :D

Azt tudom, hogy a távoli homályos látás nem jön be, és hosszútávon a szemüveg sem.

2013. máj. 7. 09:54
 8/11 anonim válasza:

Figyi, mondom a megoldást. Van most az Ofotértnél kontaktlencsepróba-akció. Keresel a neten közeli üzletet, ott bemérik a szemed (mert lencsénél nem ugyanúgy számolják ám a dioptriát, mert a lencse sokkal közelebb van a szemedhez!), oktatást tartanak, illesztenek és hozzád vágnak 6 db, v(vagyis három havi) lencsét, tartót, folyadékot. Itt olvashatsz többet: [link]

Ha ezzel megvagy, már lesz pontos adatod, kezdő tudásod, innentől már válogathatsz típust meg márkát.

2013. máj. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, erről hallottam és már fel is regisztráltam! De ma hallottam olyasmit, hogy nem biztos, hogy ha csak -1,5-s a szemem annak jót tenne a kontaktlencse...
2013. máj. 7. 15:50
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol hallottad, de jó nagy hülyeség.

Ha normális minőségű lencsét hordasz és betartod az általános viselési- és ápolási szabályokat, semmiféle kárt nem okoz.

Amiatt meg végképp nem, hogy csak -1,5-ös.

2013. máj. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!