Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Természetes módon látás...

Természetes módon látás javítás lehetséges?

Figyelt kérdés

Természetes módon látás javítás lehetséges?

Olvastam róla, hogy a romlás megállítható illetve javítható is különböző szemgyakorlatokkal, agykontrollal és jót tesz a szemnek a B vitamin!

Mindkét szemem -1,5s. A szemüveget hosszú távon nem tudom elviselni, a lézeres látásjavítás kockázatos, drága és ahogy hallottam elég horrorisztikus, a kontaktlencsét pedig nem bírnám, nem tudnék a saját szememben nyúlkálni napi rendszerességgel.

Ha van rá természetes mód, hogy megállítsam vagy akár javítsak a látásomon, hogy működik, mit kell tennem pontosan?!

Komoly válaszokat, véleményeket és tapasztalatokat várok!



2013. máj. 13. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
A B vitamin és az A vitamin segít egy kicsit. A szemtorna sem árt, de egyik sem javít lényegesen a látáson. Csak ezt akarják elhitetni veled.
2013. máj. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Van erről egy könyv, aminek sajnos nem tudom már a címét, de egy időben használtam. Lényege, hogy ne hordj szemüveget, de folyamatosan csináld a szemgyakorlatokat, amik le vannak írva, továbbá figyelni kell, hogy mit táplálkozol, mert pl a cukros ételeket nem részesíti előnyben.

A vitamin tényleg jó egyébként.

Mikor használtam talán mintha kevésbé romlott volna a szemem, de lehet csak véletlen egybeesés :)

Mindenesetre a dokik azt javasolják, hogy hordani kell a szemüveget.

Egyébként szemüveghez 1-2 nap alatt hozzá lehet szokni, kontaktlencse sem olyan szörnyű mint ahogy hangzik...ha a kényszer rá visz akkor az ember megtanulja használni.

2013. máj. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

4 éve rosszak a szememim, 4 éve nem tudom megszokni a szemüveget :)

0,75-el kezdődött, nem volt gázos. Elkezdtem hordani a szemüveget többé-kevésbé, 4 év eltelt és most vagyok -1,5-s.

2013. máj. 14. 11:41
 4/7 anonim válasza:
Nem igazán lehet megállítani a szem romlását. Már 13 éve romlik a szemem, és talán most kezd visszafordulni a romlás folyamata. Most tartok -4,75nél. Ez sajnos egy ilyen dolog. El kell fogadni, vagy marad a szemműtét. Én sem tudtam mást tenni, meg ezzel sokan így vannak, szerintem az emberek több mint fele simán rosszul lát. Egyébként idősebb korban szokott megállni a szem romlása, kb 40 év körül (aki alapból szemüveges már fiatal kora óta). Másik eset az meg az időskori, mikor már öregebb korban romlik a szem.
2013. jún. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ja, és 21/L voltam, szóval elég kis koromban kezdett el romlani...
2013. jún. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én hét éves korom óta szemüveges vagyok. Öt éve megállt(fater hatvan év körüli, neki 50 éves kora körül el kezdet visszafelé fordulni a dioptriája) a minuszus dioptriám -11(egyik oldalt), a másik meg -9.5. A szemvitamin(a lutein tartalmúak sok vízzel becéce kúra szerűen) is segít. A szemész doki akinél évek óta csináltatjuk a szemüveget azt mondta, hogy annál a fajta örökletes rövidlátásnál változó, hogy hány éves korban kezd el visszafordulni. Poén, hogy a család mindkét ágán a távoli rokonoknál házasságon keresztül is előfordul a probléma.
2022. júl. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jah és 34 leszek idén, és nőnemű vagyok.
2022. júl. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!