Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A "lógó" bejárati ajtó javítás...

A "lógó" bejárati ajtó javítása házilag hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Kb így néz ki, de csak egy szárny: [link]


A kilazult ajtópánt látható része ilyesmi formájú:

[link]


Fő kérdésem: hogy fogok én szétkapni egy ilyen ajtót úgy, hogy még össze is rakom utána? Ragasztott lehet, és felejtős a szétszedés? Vagy annyit feszítsek rajta, hogy lássam, hol van csavar, hogy azért ne oda fúrjak egy következő csavart? (Tudom, ronda, de ha nincs más... Jön a tél...) Vagy ragasztós ék jó lehet neki? (az se épp gyönyörű)


Sose csináltam ilyet, megoldom gondolkodással és utánanézéssel, pontosabban így, hogy elakadtam a keresgélésben, kérdezek inkább :)



2012. okt. 8. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Elvileg oldalról van szögelve az ilyen, azt kell kiszedni a pánt kiszedéséhez. Utána fel-le ütögetéssel és türelemmel kijön, de ugyanazon a helyen már nem lesz stabil.


Én levágnám a régi pántokat, és becsavarósat tennék a helyére, azzal könnyű a passzítás (ha lóg, az ajtóban lévő felsőt beljebb kell tekerni)

2012. okt. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyet értek az első válaszolóval. A régit flexel levágni, és 2, esetleg 3 új, csavarral rögzíthető zsanért felszerelni.
2012. okt. 9. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 betütészta válasza:

1. lépés A régi diópántokat levágni, majd lejavítani.

2. lépés venni 16-os 3D pántokat. (ez három irányba állítható) Ajtó tól függ, hogy három, vagy négy kell egy szárnyra.

4. Ha már szétkaptad, érdemes bemarni gumiprofilt, ha már bejárati, szigeteljen is.

3. A pánthelyek kimérésének meg van a módja, de az hosszú, csak akkor írom le, ha ezt választod és érdekel.


Mellesleg ilyet akkor csinál az ember, ha rengeteg ideje van, ha nincs rá időd, és esetleg nem fér bele, hogy javítani kell mert nem sikerült túl jól, inkább hívj szakit.

2012. okt. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. okt. 14. 07:23
 5/5 ersterobi válasza:

Köszi szépen! ** Le kell venni az ajtót mindenképp! **

Először az ajtófélfába a szaki által szerelt legvacakabb 1-es pántot tekertem eggyel beljebb, de az a mellette lévő nyamvadt szegőléc szélét kör alakban picit kivéste. :)


Aztán rájöttem, hogy a másik felétz, az AJTÓBA TEKERT FELSŐ PÁNTOT kell beljebb csavarni sima kombinált fogóval. Betekertem minhármat.

Eredmény:

Valamelyest megszorult az egész félfa és kissé lefékezi teljes becsukás előtt, mint egy lépcsőházi ajtófék, de ez jó is, mert a szél ezelőtt becsapta. Na most már kevésbé tudja becsapni és kiütni belőle az üveget.


Végre szépen záródik az egész ajtó.


Köszönet mégegyszer. A segítségetekkel kiderült, hogy a szaki a legnyamvadtabb, legolcsóbb vacak egycsavaros pántot használta, ami csak a nedves, ködös, párás idő beálltáig tartott ki. :)

2016. dec. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!