Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Régi mosógép vezérlő javítása...

Régi mosógép vezérlő javítása lehetséges házilag?

Figyelt kérdés
Üdvözletem. Van egy régi mosógépem (majd 30 éves már, Gorenje) és a mai nap beadta a derekát. Persze tudom, hogy ideje már újat venni de sajnos jelenleg még a javítására sem tudok költeni. A probléma az lenne, hogy a "vezérlő" (programátor) nem forog automatikusan. Látszik rajta, hogy maga a mechanika dolgozik a motor forog de maga a programátor küldő egyszége az áll egy helyben. Olyan mint ha megcsúszna folyamatosan. Lehetséges ezt házilag valahogy megfabrikálni?

2013. jan. 15. 17:59
 1/5 fúróferkó ***** válasza:

Egészen biztos,hogy meg lehet javítani "házilag".

Azért idézőjel ,mert attól ,hogy házilagos még precízen kell megállapítani a mechanika hibáját ,és a cserealkatrész tervezését.Nyilván a tengelykapcsolatot kell tüzetesebben megvizsgálni és kiagyalni ,hogy minden forogjon,aminek az a dolga.

2013. jan. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 fúróferkó ***** válasza:
Még az előzőhöz:célszerű lenne felhajtani ócskapiacon hasonló szerkezet után nézni.
2013. jan. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Általában a mechanikában lévő fogaskerék kopik el mert műanyag. Ezt kicseréled és már moshatsz is.

Villszer.

2013. jan. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy a villszer írja. Csakhogy ehhez vagy 30 csatlakozó vezetéket kell lekötni, a mechanikát ki, és szétszerelni, majd visszakötni mindent. Ha nem ez a szakmád, bele se kezdj.
2013. jan. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Elektrotechnikus vagzok,csak még soha sem volt dolgom ilyesmivel és azért kérdeztem meg,hogy egyáltalán neki kezdjek-e.
2013. jan. 17. 00:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!