Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A héten megyek a kontaktlencsé...

A héten megyek a kontaktlencsémért, betanítás is lesz. Mennyire "szörnyű"? Nektek milyen volt?

Figyelt kérdés
2013. máj. 22. 07:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt kontaktlencsém. Mivel akkoriban csak bp-en lehetett hozzájutni /én meg vidéki vagyok/ csak egyszer mutatták meg és sikerült magamtól elsajátítani a berakását és kivételét. Egy biztos! Arra készülj fel, hogy muszáj lesz hozzáérned a szemgolyódhoz. Viszont a szemnek a fehér része nem érzékeny és ezért nem fogsz érezni fájdalmat. Ha jobb kezes vagy, akkor a bal kezeddel lehúzod a szemhéjadat , amíg a jobb kezed mutató ujjára helyezett lencsét felhelyezed a helyére. A levétel sem lesz olyan nehéz: akkor a jobb kezed mutató és hüvelykujjával finoman összepattintva leszeded.
2013. máj. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Szerencsére simán hozzáérek a szemgolyómhoz így simán is, azzal nem lesz probléma. Viszont több "rémtörténetet" hallottam már, ezért kérdezem, hogy tényleg olyan szörnyű-e. :)

2013. máj. 22. 08:36
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már lassan 10 éve van kontaktlencsém, és nagyon élvezem, iszonyú különbség van a szemüveges és anélküli életrézés között. Mostanra mi sem természetesebb a kontaktlencse ki- és berakásnál, de először nagyon ijesztőnek tűnt a dolog. Lényeg, hogy hamar megszokja az ember, nem szabad rágörcsölni.
2013. máj. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmi szörnyű nem lesz az egészben. Ott az orvos előtt tükörben nézve fogod felhelyezni a kontaktlencsét. Hidd el, simán menni fog, eleinte még kicsit hosszadalmasabb lesz és valószínűleg eléggé fogsz könnyezni, de meg fogod szokni hamar.

EGY JÓ TANÁCS: ha fiú vagy, ha lány, a lényeg, hogy ne legyen hosszú a körmöd (legalábbis a hüvelyk- és mutatóujjadon), mert nagyon megnehezíti a kivételét a lencsének!

2013. máj. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha normális a betanító, akkor semmi extra nem lesz. Ha paraszt, az rémes.


Nekem türelmesen kivárta a nő, hogy menjen a dolog, adott jó tanácsokat, biztatott, és ezredszer is nyugodt maradt, amikor kipislogtam a lencsét. :)

2013. máj. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Remélem nekem is simán megy majd. Amúgy annak ellenére, hogy lány vagyok nincs hosszú körmöm, nem bírom elviselni, így azzal nem lesz probléma. :)

2013. máj. 22. 21:13
 7/9 A kérdező kommentje:
Ma voltam, tényleg semmi extra nem történt. Mondjuk a dokinak 1000+1 dolga volt, gyorsan elmondott mindent meg megmutatta, hogy hogy kell, aztán ott hagyott és ment a dolgára. Pár perc alatt "beszenvedtem" az elsőt, majd a másodikat, a kivétel is hamar ment. Itthon még gyorsabban sikerült beraknom. :) Hamar végeztem, a dokira várakozással több időm ment el, mint magával a berakással-kivétellel.
2013. máj. 24. 15:34
 8/9 anonim ***** válasza:
2013. máj. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Teddi: a cikkre reagálva:


1. Nem rakunk a szemünkbe interneten rendelt árut. Nem, akkor sem, ha olcsóbb, és akkor sem, ha a szomszéd Mariska már évek óta gond nélkül használja. Kizárólag az optikák garantálják és bállalják a felelősséget, hogy a megvett csomagbn valóban annak a gyártónak az a terméke található, amit kifizettünk.


2. Ha a kontaktlencse nem kényelmes, szúr, éget, elhomályosul, akkor AZONNAL ki kell venni. A hölgy ezt elmulasztotta. A cikkben nem világos, végül is mikor szedték ki a szeméből a lencsét, ez valahogy elsikkad a fontosabbnál fontosabb részletes leírások közt a gennyesedésről és egyebekről. De ha jól értelmezem, és a napi lencse vagy 3 napig bent volt a nő szemében a fertőzés fölött, akkor nem meglepő a végeredmény.


3. Ha a szemünkkel kapcsolatban fertőzés gyanúja merül fel, akkor addig járunk a doki nyakára, amíg rendesen nem foglalkozik velünk.


Mindettől függetlenül nyilván szörnyű a sztori, csak legalább 4-5 pont volt, ahol el lehetett volna kerülni a végkifejletet.


A cikk végén egyébként elég értelmesen leírják, hogy mik a legfőbb hibaforrások.

2013. máj. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!