Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ezzel nem lesz gond a kontaktl...

Ezzel nem lesz gond a kontaktlencse viselése alatt?

Figyelt kérdés
Most van az Ofotértnak az ingyenes kontaktlencse próbája. Csütörtökön kaptam meg. Megvizsgálták a szememet, és a szemüvegemet, a vizsgálat során azt mondták, hogy ugyanaz lesz a dioptriája a lencsémnek, mint a szemüvegemnek, vagyis nem változott a szemem. Eddig volt 1,5 és 1,75. Szóval csütörtökön megkaptam a lencséket, és mindkettő 1,75-ös ... Kérdezem a nőtől, hogy nem arról volt szó, hogy nem változott a szemem? És mondta, hogy nem ő vizsgálta a szememet, de ez van a papíron, szóval, jó lencséket adtak. Kérdeztem, hogy nem lesz-e bajom ettől az erősségtől? Mert egy picit ott mintha szédültem volna, és mondta, hogy ennyitől nem kellene. A szemüvegemmel, pont jól látok, egy nagyon picikét homályosan, de az tényleg csak annyira, hogy szerintem az kell ! A lencsével pedig elég élesen. Szerintetek lesz gond? Azt mondta reklamálni nem tudok, mivel ingyenes ... Kösz. Így ezt kell hordanom, ma tartok ott, hogy ugye szoktatnom kell, és ma 2 órát kell fent lennie, már félórája fent van, kezdem megszokni, de mégis picit fura, van hogy homályosan látok, ez azért van mert még szokatlan, ugye? Köszönöm, 20/L.
2013. máj. 25. 14:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem értem, ha nem változott a szemed, akkor kb 1 és 1,25-ös lencsét kellett volna kapnod. Mivel a lencse a szemeden van, a szemüveg meg előtte ezért más dioptria kell.

Ez így érdekes, de hát majd meglátod hogy jó-e, mondjuk én ingyen sem hordanám azt amit a kontaktlencse próbán adnak, a legrosszabb fajta lencse ami csak létezik szerintem.

Eleinte az normális ha nem látsz vele mindig tisztán, de ha túl éles és szédülsz vagy megfájdul tőle a fejed akkor az már nem jó.

2013. máj. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!