Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A cukor tud olyat okozni h...

A cukor tud olyat okozni h sokszor elhomályosul a látás, és ma reggelre meg a jobb szememre egyáltalán nem látok?

Figyelt kérdés

Ez csak tipp, mert nincs diagnosztizálva, csak hát én magamnak mértem már 10-12-es cukrot, és tegnap este vacsora után is kifeküdtem, és attól tartok, eszméletlen is lettem, mert semmire se emlékszek, hajnalban arra keltem h üvölt a TV meg megy minden (számítógép stb). Csak arra emlékszek h evés után elgyengültem és lefeküdtem aztán innentől elvágták.


Na ez se érdekelne, viszont ez az első alkalom h arra kelek h a jobb szememre nem látok, ha eltakarom a balt, akkor csak foltokat, pl a monitoron látom h fehéren világít de csak foltban, semmi mást. A bal kb tökéletes, de a jobb majdnem nulla, és eddig elmúlt mindig ez a "foltosodás" olyan 20 perc alatt, de most nagyon durva és már 2 órája se múlik.


Ez minek a tünete? Lehet azé h nagyon megugrott a cukrom este? Vagy teljesen más és köze sincs ahhoz?


(már voltam diabet-nél de elhajtott h nyilván képzelődök, egy agybeteg csaj sajnos, szal reménytelen, de még le is fotóztam neki a vércukormérő kijelzőjét amikor 12 volt, erre azt mondta, h nyilván rossz a műszer)


Csak azért írom h tehát voltam én már, próbáltam én már mindent, de eredmény nincs.


Lehet ez tehát az esti-éjjeli cukor-megugrás miatti eszméletvesztéses állapot miatt?


És el fog múlni vagy így maradok ? Mit tehetnék h elmúljon? ilyen még nem volt, és pont 2 hét múlva kell átfogó vizsgálatra mennem, megőrülök ha pont most romlik el a szemem .... Légyszi mondjatok vmit akár tapasztalatból akár szakembertől!



2013. jún. 25. 06:11
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
A gondozatlan cukorbetegség okozhat vakságot. Örülj, hogy még a fél szemedre látsz, és azonnal menj a háziorvosodhoz (és mondd el, hogy eddig hol voltál, ahol nem foglalkoztak veled). Az eszméletvesztés se játék.
2013. jún. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

A kezeletlen cukorbetegség valóban okozhat vakságot, de a te tüneteid nem valószinű hogy ettől vannak. A 12-es vércukor nem alacsony, de ez még nem okoz eszméletvesztést, ehhez jóval magasabb vércukor szint kell.

12 akkor is lehet az egyébként normális vércukrod, hogy sok édességet ettél éppen.

Nem fáj a fejed? Nálam például sokszor a migrénes fejfájás előjele, hogy foltokban látok.

Keresd meg a háziorvosodat, annak mondd el a tüneteid.

2013. jún. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

köszi de hát most mondjam el h a drága háziorvosom is mennyire lée..ar mindent? én már mondtam neki többször az eszméletvesztést is de egyszerűen nem érdekli, meg as kedvencem h mindig ott kötünk ki h képzelgek. ja hogyne, csak azért ezt mások is meg tudják erősíteni h mint a hullát, úgy át tudtak vinni másik szobába mert semmire se reagáltam, de ....

az a baj h már nincs több ötletem, és ami a még durvább h már magánba is elmentem diabetológushoz, aki persze rendkívül aranyosan mosolygott és kedves volt, de érdemben nulla ... csak csóválta a fejét h ő ezt nem érti, és így ezzel lezérva a téma. pedig baromi egyszerű: ha el tudok menni, akkor eleve jól vagyok és jó cukrot fog éppen akkor mérni. ha meg olyan a cukrom h nagyon vacakul vagyok, akkor ugye evidens h el se tudok menni mert fel se tudok kelni az ágyból és örülök ha magamnál vagyok. (ezért fotóztam le a vércukormérő értékeit)


és továbbra se múlik :((((( nem látok, nem tisztul a jobb szemem, ilyen még sose volt :(( már kb 3 órája nem látok ... nem hiszem el.


a szemészetre ha megyek, ott legalább érdemben is foglalkoznak ezzel és tudnak mit tenni vagy csak adnak egy beutalót a diabetológiára? nagyon elegem van már ... :(

2013. jún. 25. 07:03
 4/40 A kérdező kommentje:

köszi neked is, hát alapból migrénes vagyok de szerencsére csak nagyon ritkán jön elő. de most nem volt!!

most csak simán öntudatlanság volt este :(

2013. jún. 25. 07:05
 5/40 A kérdező kommentje:

házio-t kéne váltanom, de már körbe kérdezgettem, és eddig ahányat találtam, a betegei mindnek azt mondták h tartja a markát keményen, anélkül rád se néz.

ayyy de elegem van már ebből a sok idiótából na :(

eddig 6-ot kérdeztem körbe, és mindről ez volt az általános vélemény, na meg kettőtől én magam is tapasztaltam, amikor helyettesített. "csak úgy" töketlen és semmi se megy, de ha megy egy 10-es, akkor mindjárt nem számít se, és érdekes módon mindjárt megy az, amiről pénz nélkül még megmagyarázta h az nem HO-kompetencia és nem tudja, nem csinálhatja. na ezért undorító.


Jó, mindez tök mindegy, csak lássak már.


és akkor a cukron kívül mi lehet ez még?

2013. jún. 25. 07:09
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

A vércukor ingadozása okozhat látászavarokat, mivel a glükóz ozmotikusan aktív anyag, ami "vizet vonz", így a vércukor változása ezen vízvonzása révén a szemben nyomásváltozást okozhat, ami homályos látás képében jelentkezhet.

Az egyoldali látásvesztést a szemet ellátó ér elzáródása okozhatja (trombózis, embólia), ezeknek egy rizikófaktora a cukorbetegség. Néhány óra után ez irreverzibilis (visszafordíthatatlan) vagságot okoz. Továbba a hosszútávú cukorbetegség az ereket teszi tönkre, a szemben is, így egy retina-szem hátsó részén lévő fényfelfogó ideghártya-bevérzés is okozhat hirtelen látásvesztés. További rizikófaktorok:magas vérnyomás, magas koleszterin, pitvasfibrillátió, érelmeszesedés. Persze lehet, hogy semmi komoly, de nézesd meg.

2013. jún. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
köszi de figy, ha azt írod h pár óra után irreverzibilis, akkor most kihez menjek gyorsan? a szemészetre egyenesen?
2013. jún. 25. 07:18
 8/40 A kérdező kommentje:
nem nem, a leírt rizikófaktorból egyik sincs nálam! jó persze trombózis meg embólia ... azt ugye nem tudhatom.
2013. jún. 25. 07:19
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
Igen, menj a szemészetre, de mondj el neki mindent.
2013. jún. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz,h a cukorbetegség látásromlást,vakságot okozzon hosszú idejű kezeletlen cukorbetegség kell. Szerintem valamilyen agyi érszűkület okozza ezt,ami kapcsolatban lehet a migréneddel is.(gyakran amúgy létezik migrénes roham fejfájás nélkül is)

A cukroddal nem tudom miért problémázik mindenki ennyit. Auz otthoni vércukormérők nem 100% pontosak,de lehet rájuk támaszkodni,viszont,ha felmerül a magas vércukorszint,miért nem küldenek laborba? Ezt Te is kérheted a háziorvosodtól. Mindenkinek javasolt évente egyszer labor kivizsgálás és jár is TB alapon!(ez amúgy a mostani Nemzeti Szűrőprogram tervezetében benne is van)

A mostani panaszoddal pedig neurológiára kéne menni. Egy gond van, beutaló köteles hely. Úgyhogy először háziorvos! De gyorsan!

2013. jún. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!