Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tegnap este elkezdett nagyon...

Tegnap este elkezdett nagyon zavarni a kontaktlencsém, és csak kb.1 órával később tudtam kiszedni. Nagyon csípett, alig bírtam nyitvatartani, és mára bedagadt a szemem, és még mindig csíp. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
hónapos kontaktlencse, még csak másfél hetes. eleget aludtam, és csak 6-8 órát volt bent.
2009. okt. 18. 16:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Ennek egyik oka lehet, hogy a lencse alatt a szemed nem kapott elég oxigént, amire ez volt a következmény. A kontaktlencsék úgy vannak megcsinálva hogy átengedjenek elegendő levegőt. Ez a lencse nyilván hibás, bár ennek nem nagy a valószínűsége mivel ezeket a lencséket, szigorúan ellenőrzik.


Többet tudnék mondani, ha leírnád mióta, milyen tipusu lencsét hordasz.

2009. okt. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ez egy proclear (coopervisions).


eredetileg azt mondták a szemvizsgálat után, hogy a görbületem 8.3-as, és alacsony nedvességtartalmút írnak fel. azonban nem volt túl kényelmes, és elfelejtették mondani, hogy két hetes lencse, és nem havi, ez csak akkor derült ki mikor vérbe borult a szemem, és visszamentem az optikába. az volt a próba lencsém, egy avecue.

akkor rájuk mérges lettem, és egy másik optikába mentem. ott azt mondták, hogy próbáljuk ki nyugodtan egy 8.6-os görbületűt, és a nő ezt ajánlotta, mert ez valahogy más mint a többi, és "nem kell törődni" a nedvességtartalmával se.

már eléggé elkeseredtem, ezek szerint mindkét helyen lesza*rták hogy nekem mi a jó, csak a pénzemet akarták kiszedni belőlem...? én tényleg szeretnék kontaktlencsét hordani, de nem tudom, hogy milyet kéne...


kipróbáltam ma is a kontaktlencsét, de ugyanúgy szúrt, mint amikor kivettem. természetresen nem hagytam a szememen.

2009. okt. 20. 01:50
 3/6 A kérdező kommentje:
ja és még annyit hogy ez a proclear lencse nagyon kényelmes volt az első pár napban. utána elkezdtem érezni.
2009. okt. 20. 01:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor nem a lencsével lesz gond, hanem a szemeddel. Vagy alergiás vagy, a kontakt folyadékra, amiben tárolod a lencsét, vagy csak egyszerűen nem bírja a szemed. Láttam már ilyen esetet, pont a családba, édesanyámnál. Igaz nála nem szúrt a lencse, hanem bevéresedett a szeme, de a végeredmény ugyan az, nem hordhat lencsét. Vizsgáltasd azért ki mert lehet hogy télleg cssak a folyadékkal vannak gondok.


Szép napot!

2009. okt. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

és a folyadék-allergia hetek-hónapok után jön ki?

egybként köszi szépen.

2009. okt. 20. 18:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Szem válogatja, hogy mikor lesznek mellékhatások.
2009. okt. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!