Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Online rendelt szemüvegemmel...

Online rendelt szemüvegemmel az a gond, hogy a bal lencséből nézve, olyan mintha dőlne (tehát mintha nem vízszintes lenne a padló hanem lejt). Miért lehet ez, elrontottak volna a csiszolast? Vagy a szemészeten mérték rosszul (szkt-ban voltam)?

Figyelt kérdés
melyik paramétere okozhat ilyet egy lencsénél?

2013. aug. 3. 01:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Én ezzel akkor szoktam így lenni, ha "jobb" lencsét kapok (tehát ha romlott a szemem, és új szemüveget vettünk), és élesebben látok mindent. Például pár napja hordok kontaktlencsét, és tök furcsa, ahogy látom, hogy nem egyenletes a föld, hanem buckás. :)
2013. aug. 3. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen amúgy az új lencsek tudnak érdekesen viselkedni, de például a jobb nem csinálta ezt.
2013. aug. 3. 23:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Új szemüvegnél nekem is ilyen. de pár órán, egy napon belül ált. elmúlik.


cylinderes a lencse?

Has igen és először kaptál cylinderest, az lesz a ludas! Azt meg kell szokni :)


Ha nem javul sztem menj el optikushoz és nézesd meg a szemedet meg a lencsét, passzolnak -e ( olyan max 2-3 ezerből megvan a vizsgálat. a szemüveget sztem ingyen megnézik)M

2013. aug. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!