Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Vékonyított lencse vastagsága...

Vékonyított lencse vastagsága között lehet eltérés ha a törésmutató ugyanakkora?

Figyelt kérdés

Nemrég csináltattam új szemüveget 1.6os indexűt (ez talán a törésmutató?). A dioptria -2,75 és meglepődve tapazstaltam hogy az előző lencsémhez képest ami kb 2.5 mm vastag volt ez a "vékonyított lencse" 1.5 mmel vastagabb. Azt nem tudom hogy az előző lencsém mennyire volt vékonyított viszont az -2.25-ös volt.


Az lenne a kérdésem hogyha más gyártó 1.6os vékonyítású lencséjét veszem akkor lehet hogy nem lenne ennyire vastag?


Igen tudom hogy még sokkal jobban lehet vékonyítani 1.6-ostól.



2013. aug. 6. 21:38
 1/1 anonim ***** válasza:
lehet, toresmutato ha ugyanannyi, attol meg nem mindegy milyen a keret formaja ill mekkora atmeroju bolt a nyers lencse
2013. aug. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!