Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Plusz feles szemüveg állandóra?

Plusz feles szemüveg állandóra?

Figyelt kérdés
A kérdésem a következő: 24 éves vagyok, voltam látásvizsgálaton egy optikai szalonban, és csináltak nekem egy +0,5-ös szemüveget, mert olvasásnál, monitor nézésnél hamar elfárad a szemem. Azt mondta az optikus, hogy hordjam állandóan, de messzire nem látok jól vele, csak közelre. Erre, azt mondta, szoktassam hozzá a szemem. Aki hasonló cipőben jár, meg tudja mondani, miért kéne állandóan hordanom? Az miért nem elég, ha olvasáshoz illetve számítógépen való munkához fölteszem?
2009. okt. 27. 22:44
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ez butaság. Az olvasószemüveget ( +-os) csak olvasáshoz viselheted, mert messzire homályosan látnál vele. Állandóan csak a messzire látó szemüveget (kontaktlencsét) kell hordani. Menj el szemészetre, vagy egy másik optikushoz. Bár én a szemorvosokban jobban bízom...
2009. okt. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is plusz felesem van 16 éves korom óta, de csak olvasáshoz használom, szintén fáradás, fejfájás miatt. Nekem van egy minimális szemtengely ferdülésem is, ami nem látszik, csak az agyam elfárad miatta és megfájdul a fejem. A betűket tökéletesen látom, gondolom, te is, ha csak felest írtak. Szerintem tök felesleges folyton hordani, ha amúgy olvasáson kívül nincs panaszod. Nekem 23 év alatt nem romlott semmit sem a szemem. Ugyan az a szemüvegem van.
2009. okt. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is azt mondták az Ofotértben, szerintem ott ez az üzletpolitika. A szemészorvos meg egyáltalán nem javasolt szemüveget. Úgyhogy maradtunk a köztes megoldásnál: szemüveg csak olvasáshoz, amihez szükség van rá. Olvasószemüveget távolranézésre használni, ez nonszensz.
2009. okt. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatból mondom, hogy NE hordd állandóan!

Persze..szoktasd rá a szemedet..ez csak üzlet neki mert aztán majd elkezdesz távolra is rosszul látni, és csináltathatsz új szemöveget. Nekem távolralátó szemüvegem van (minuszos) de már 100szor megbántam, hogy nem csak akkor hordtam amikor tényleg szükséges volt (például suliban táblát h kilásaam mit ír a tanár), de így, a szemem egyre jobban hozzászokott a szemüveghez, és már nem is láttam utána azt se szemüveg nélkül amit eddig igen, szal egyre jobban romlott a szemem, félévente 0.5el erősebbet kellett kiiratnom, 4 év alatt mér 2.5ös lett a kis kezdeti 0.5ből. Szal ha jót akarsz a szemednek, csak akkor hordod amikor tényleg szükséged van rá!=)

2009. okt. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ne hordd állandóan! szintén saját tapasztalat. nem fog hozzászokni a szemed. Látszik, hogy nem orvos mondta ezt.

A plusszos szemüveg van olvasáshoz, tehát a közeli képet élesíti és a távoli homályos marad. Ne hordd! remélem hiszel nekünk

2009. okt. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! Én is nonszensznek tartottam, hogy hordjam állandóan, nem is tettem, és akkor ezek után sem fogom.
2009. okt. 28. 11:27
 7/8 anonim válasza:

Kedves válaszolok!


Az optometrista által felírt, az orvos által felírt vagy az optikus???? által felírt szemüvegek között nagy különbségek vannak.

Olyan nincs, hogy kizárólag olvasó szemüveget kapjon valaki 30 éves korra elött!!!!

A + szemüveg lehet közeli és távoli hordású is!

2009. okt. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megtennéd, hogy ezt kifejted bővebben? Először is miért nem kaphat valaki olvasószemüveget 30 éves kora előtt? Egyébként az optikus mondott ilyet, hogy "ez nem olvasószemüveg". Én tök laikus vagyok. Távolra tökéletesen látok, csak nagyon közelre esik nehezemre a fókuszálás (lsd. olvasás). Miért kéne mindig hordanom?
2009. okt. 28. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!