Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hanyasnak számít ez a szemüveg...

Hanyasnak számít ez a szemüveg? Szerintetek megéri megcsináltatni?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam egy szállodában, ahol szemészeti vizsgálatra lehetett jelentkezni. Már esedékes volt, így én is felíratkoztam.

Nem volt computeres vizsgálóeszköz, hanem csak lencsés rendszer volt. Mondtam a nőnek, hogy a szemüvegem feles cilinderű. A szögre pedig azt, hogy a jobb szemem biztosan 90°-ban cilinderes, a balra pedig azt mondtam, hogy 60 vagy 70, de nem tudom.

Megvizsálta a szemüvegem, és azt mondta, hogy ő 60°-ot mér a balon.


Ezt írta fel:



Sph Cyl Ax Pd

J: -1,0 -0,5 90 64

B: -0,75 -0,5 60 64


Az a helyzet, hogy megtaláltam a papíromat, és a balon nem 60°-os a cilinder, hanem 70-es. Szerintetek nagy baj az, hogyha ezzel a paramáterekkel csináltatom meg a szemüvegem? A lencse bepróbálásánál nagyon jól láttam ezekkel a lencsékkel, de a bal egy kicsit furcsa volt. Azt megemlítette a nő, hogy a saját cilinder értékeimmel kellene megcsináltatni a szemüveget.


Ha elmegyek egy optikába, ahova beviszem a friss vizsgálati eredményemet (amin a sph friss mérés), és a régit, amin a cilinder érték computeres vizsgálata helyes, mert nagyon jól látok vele, akkor megcsinálják szemvizsgálat nélkül úgy, ahogy mondom nekik? Vagy nem készítik el így? Amúgy egy magán optika lenne ahova szeretnék menni, mert ott megbízható szerintem az egész. Szerintetek nem lesz gond ebből?


A mostani szemüvegem -0,5-ös volt, persze cilinderes, és az értékei olyanok, amiket fent leírtam (bal szemre:70°).


Ez a szemüveg akkor most -1-es vagy -1,5-ös erősségűnek számít?


18F


2013. aug. 20. 15:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Az optikus javaslatot fog tenni, hogy szerinte hogy csináltasd, de elvileg megcsinálják úgy, ahogy mondod.

Én már többször csináltattam úgy szemüveget, hogy egy fecnire volt csak felírva, hogy milyen lencse kell.


A cilinder értékét hozzá kell adni az "alap" dioptriához mindig, tehát a jobb szemed -1,5-ös, a bal meg -1,25-ös.

2013. aug. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!

Nagyon érthetsz a szemüvegekhez, hogy így tudod :D

Mások válaszát és véleményét is várom:P

2013. aug. 20. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!