Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kialakulhat kontaktlencsére...

Kialakulhat kontaktlencsére való allergia?

Figyelt kérdés
2 hónapja kötőhártya gyulladásom lett, képtelen voltam lencsét viselni. Nagyon nehezen, majd' 1 hónapig tartott a gyógyulás, és még további két hétig nem hordtam lencsét. Újra elkezdtem használni és másnapra újra kötőhártya gyulladásom lett. Növényekre-pollenre nem vagyok allergiás, így nem tünetként jelentkezhet a kötőhártya gyulladásom. Tehát lehetek kontaktlencsére allergiás? Van ilyen?
2009. okt. 29. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindenre lehet allergiás lenni. A kontaktlencsében levő anyagokra, a tisztítófolyadékra is. Meg kellene vizsgálni, hogy mi az.
2009. okt. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez nem allergia. Egyszerűen nem fogadja be a szemed a kontaktlencsét. Nővérem 2 hétig tudta hordani, utána kötőhártya gyulladása lett mindig, ő arra tippelt hogy a melóhelyen a légkondi miatt. Én meg már lassan 1 éve hordom és semmi gondom nincsen vele.
2009. nov. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, csakhogy én már 4,5 éve vagyok kontaktlencsés, és egyik napról a másikra alakult ki a kötőhártyadulladás. Azóta voltam orvosnál, megnézték a lencséim, megvizsgáltak, nem egészen allergiám van. Most egy kicsit pihentetnem kell a szemem, a lencse miatt is, és jelenleg egy olyan gyógyszert szedek, aminek mint kiderült, az a mellékhatása, hogy megnehezíti a kontaktlencse viselését. Mindenesetre köszönöm a válaszokat! Saját kérdésemre pedig válaszolva: Igen lehet rá allergiásnak lenni, főleg a folyadék adalékanyagaira.
2009. nov. 2. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!