Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nektek sokáig tartott amíg...

Nektek sokáig tartott amíg rátaláltatok a megfelelő kontaktlencsére?

Figyelt kérdés
Nekem egyszerűen nem megy. :( A 4.-et próbálom ki, de egyik sem kényelmes.

2013. aug. 23. 10:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem. Bausht használtam mindig. A 3 hónapossal kezdtem, aztán amikor bejött a 30 napos PureVision, arra váltottam. Most a 2HD van. Mind ugyanolyan kényelmes volt, bár az elsőt éreztem, a tobbi lényegében erezhetetlen a számomra. Nem méret problémád van?
2013. aug. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Milyen méretre gondolsz? Lehet, hogy rosszul mérték be a szemem? A görbületre gondolsz?

A problémám az, hogy folyton érzem a szememben, sőt sokszor szúr, viszket.

2013. aug. 23. 10:32
 3/12 anonim ***** válasza:
A görbület, igen. Nem lenne rossz ötlet elmenni pár helyre meg vizsgálatra, hogy ott mit mernek. Az is lehet, hogy mas tipusú probalencseik vannak es valamelyik be is válna.
2013. aug. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy elmegyek egy másik helyre. Mondjuk nekem tórikus kell, azt mondták az eleve macerásabb. Eléggé csalódott vagyok, nem szeretem a szemüveget :(
2013. aug. 23. 11:02
 5/12 anonim ***** válasza:
A legkényelmesebb lencsék a Johnson&Johnson lencsék, azzal próbálkozz. Ha ez sem kényelmes akkor nem tudom... valószínűleg a görbület a gond.
2013. aug. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem rögtön bevált az első :D
2013. aug. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Próbáltam már a johnson&johnsont, sajnos az sem vált be :( Elképzelhető hogy akkor valamit tényleg elnéztek a boltban, mert az összes kényelmetlen. De sokszor olyan szinten az volt, hogy kikapartam volna a szemem. Szúrt, kellemetlen idegen test érzésem volt tőlük. Nem hogy nem éreztem, de csak arra tudtam figyelni. A legrosszabb eddig a ciba vision air optix-a volt, a "legjobb" a cooper vision biofinity-je, de az csak úgy hogy ha kb. 20 percenként csöppentettem és sokszor még akkor sem.A johnson&johnson sem volt kényelmes, csak az első 10 mp-ben. :(
2013. aug. 24. 12:11
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem tetted be véletlenül kifordítva? Nekem akkor szúr, mint a fene.
2013. aug. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A cilinderes lencsék kialakítása más, mint a csak dioptriás kontaktlencséké. Kicsit nagyobbak, és eseteként a széleinél vastagabb, valószínűleg emiatt érzi a szemében. Általában a johnson kontaktlencsék a legkényelmesebbek, majd a biofinity tórikus, és a baush-tól a purevision és a soflens tórikus, de ez utóbbi sajnos nem olyan jó oxigénáteresztésű, mint az előbb említett három kontaktlencse. Létezik napi cserés lencsében is cilinderes, ha esetleg nem is hosszútávon, de alkalmanként (buli, sport, nyaralás/telelés) elviselhető lehet.
2013. aug. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nekem is tórikus kell. szerencsére az első jó lett, iwear, a vision express saját márkája. bár gondolkodom, hogy kipróbálok egy másik fajtát legközelebb mert nem vagyok 100% elégedett :) sok sikert!
2013. aug. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!