Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ma lett kontaktlencsém....

Ma lett kontaktlencsém. Normális, hogy a jobb szememmel nem teljesen éles a kép? A jobb szemem alapból rosszabb kb.1 dioptriával. Rövidlátó vagyok.

Figyelt kérdés

Most tettem be nemrég, hogy szokjam. Ha letakarom a jobb szemem, a ballal mindent tökéletesen élesen látok, de fordítva ez nem igaz. Ha már kezdem megszokni a lencsét, jobb lesz? Vagy vissza kell mennem az optikába?


20L



2013. okt. 3. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz jobb (ha ez természetes lenne, a másik szemeden is ezt tapasztalnád, nem igaz?), hacsak nem arról van szó, hogy alá, vagy a lencsére került valami szennyeződés. Vedd le, mosd le, rakd fel újra. Ha utána is gyengének érzed, akkor egyszerűen a kelleténél gyengébb lencsét kaptál, és optika.
2013. okt. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy ha mindkét szememmel fókuszálok egy pontra, akkor éles a kép. Egyedül akkor nem, ha a bal szemem letakarom. És most még kicsit fura a látásom, mert ez a kontaktlencse valamivel erősebb mint a mostani szemüvegem.
2013. okt. 3. 19:40
 3/10 anonim ***** válasza:
Kontaktlencséből leggyakrabban kissé gyengébbet írnak fel, mint amilyen a szemüveg. Mert közelebb van a szemhez. Az, hogy két szemmel jól látsz, normális (a jobbik szem ilyenkor eléggé tudja kompenzálni a másikat), de ettől még ha tényleg gyengébb lencsét kaptál a másikra, annak utána kell járni. Esetleg még azt tudom elképzelni, hogy véletlenül összecserélted a szemeidre való lencséket?
2013. okt. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem cseréltem össze, a boltban az eladónő jól tette bele a tokba. Kivettem, lemostam, visszaraktam, de nincs változás. Most mit csináljak?
2013. okt. 3. 19:47
 5/10 A kérdező kommentje:
Most hogy gondolkozom, lehet mégse jól tette bele...Mit tegyek, cseréljem ki?
2013. okt. 3. 19:48
 6/10 anonim ***** válasza:
Napi vagy havi vagy milyen lencse? Szerintem menj vissza az optikába és kérdezd meg, hogy ilyenkor mi a teendő, rendelned kell-e egy új dobozzal vagy mi a helyzet.
2013. okt. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
De egyébként ha annyival nem gyengébb, és nem olyan hosszú lejáratú lencse, akár annyiban is hagyhatod a dolgot. Ha nem zavar nagyon.
2013. okt. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nemtom, elvileg nem szabad megcserélni, de elég friss még, én valószínűleg megpróbálnám. Előtte és utána nagyon alaposan lemosod, akkor sztem nem lesz baj.
2013. okt. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Havi lencse. Amúgy nem cseréltem össze, mert a jobb szememre cilinderes kell, és rajta van a két kis vonás. Az nem lehet esetleg, hogy kifordult? Vagy valami?
2013. okt. 3. 19:56
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenhogy próbáltam, de változatlan.
2013. okt. 3. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!