Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hanyas dioptriát válasszak...

Hanyas dioptriát válasszak szerintetek?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam az ofotértben kontaktlencse vizsgálaton, és a mérési eredményeim:

BC: 8,6


J: Sph:-0,75 Cyl:-0,5 Ax:60°

B. Sph:-1,00 Cyl:-0,5 Ax:80°

PD:64


Sajnos ezek szerint tórikus lencsére van szükségem, amit nem tudpok megengedni magamnak a jelenlegi anyagi körülményeknek köszönhetően. Azt mondta a nő, hogy lehet olyat is, hogy nem cilinderes kontaktlencse, és nem fogok vele ártani a szememnek biztosan.

A mostani szemüvegem adatai olyanok, amiket fent felsoroltam(kb egy éve vagyok szemüveges, és ez a második üveg benne), de nem kényelmes a használata. Mindig piszkos lesz, ha esik az eső, akkor vizes lesz, ha hátulról süt a Nap, akkor zölden visszaverődik kicsit.

A jobb szemem elvileg-1,25ös, a bal pedig 1,5-ös ezek alapján - ill. az optometrista nő szerint :D


Volt kontaktlencse illesztés is(nem cilindereset kaptam), és -1-es lencsét kaptam mindkét szememre, amit egy kicsit gyengének éreztem sajnos. A nő mondta, hogy sima kontaktlencsével ennyit lehet javítani a látásomon. Mondjuk még egy negyed dioptriát elviselhetett volna a lencse :D

Hallottam olyat, hogy a cilinder értékének felével kell megnövelni a kontaktlencse dioptriáját. Hogy is van ez pontosan?


Netről szeretnék rendelni, mert elég drága sajnos az optikában. Szerintetek merjek -1,25-ös lencsét rendelni mindkét szememre?


A bausch&lomb purevision szerintetek jó márka? Valami olcsó, de jó folyadékot tudnátok mondani nekem? Esetleg valami saját tapasztalat?


17F



2013. okt. 8. 13:35
 1/8 A kérdező kommentje:

Van valami tapasztalatotok a FitView Monthly kontaktlencsével? :)


Köszi előre is :D

2013. okt. 8. 13:42
 2/8 anonim ***** válasza:
A cilinder felületi hiba a szaruhártyán, és emiatt sajnos nem fogsz tudni tökéletesen élesen látni a korrigálása nélkül a lencsékkel. Nincs pontos átszámítási mód! Akkor pedig már inkább alulkorrigáld, mint felül. Szerintem ne rendelj erősebbet, mivel attól se lesz élesebb a látás, viszont elrontja a szemed még jobban.
2013. okt. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne rendelj mas dioptriat, mint amit bemertek, mert nem lesz jo. Ha kétsegeid vannak- arról, hogy jo e, menj el masik optometistahoz. A megadott értékek egyebkent szemű véghez vannak, a kontaktlencsebol nem kell ugyanolyan erősségű, általában 0,25-0,5 gyengébbek adnak, mivel közvetlenül a szemében fekszik a lencse, igy picit erősebb, mint a távolabb levő szemüvegen.

PureVision jo márka nagyon, en azt használom, a purevision hd2-t ReNu oldattal.

2013. okt. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bár, most nézem, hogy -1,25 és -1,5 a két dioptria a cilinderekkel együtt... így én főleg azt nem értem, hogy hogyhogy nem adtak a másik szemedre egy negyeddel nagyobb lencsét? Hiszen az gyengébb. Én talán visszamennék a helyedben, de továbbra se próbálnám magamtól növelni a dioptriát.
2013. okt. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat, de ilyen rossz fajta iWiew basic kontaktlencse van csak...
2013. okt. 8. 14:13
 6/8 A kérdező kommentje:

Mondjuk az is érdekes, hogy a bal szememre miért nem 0,75-ös vagy 0,5ös lencsét adtak...


Lehet, hogy azért, mert az akciós csomagból csak 6-os kiszerelések vannak...

2013. okt. 8. 14:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért, mert a szememnek jobb az azonos dioptria. Csak akkor szoktak különbözött ajánlani, ha nagyon nagy az eltérés.
2013. okt. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez így most elég bajos, mivel ha olyan lencsét rendelsz amit még sose próbáltál, azt nem biztos hogy bírja is majd a szemed. Így kidobott pénz lenne csak. Az anyaga is számít, minden lencsének más, az összetétele, minden. Bármit is akarsz mindenképp kellene előtte próbalencse.

Nekem is cilinderes kéne de nem olyanom van, nem is látok vele rendesen, olyan érzés mintha nem lenne elég erős, de ez a cilinder hiánya. Hiába veszel erősebb dioptriás lencsét, attól nem fog változni, max még rosszabb lesz mert húzza is a szemed, megerőlteti. Ha -1-et adtak akkor valószínű hogy az volt a jó. Ha nem vagy benne biztos akkor menj másik optikába is, másik vizsgálatra. Van az ofotértnél olcsóbb hely is, nézz körül.

Olcsó folyadékot Müllerben tudsz venni, ha van a közeletekben. Eyelike kombi oldat. 360 ml sokáig elég, szerintem a legolcsóbb ami kapható és jó is.

Jó márka lencséből meg mindig a legújabb kb. Ami a legdrágább is egyben. De hiába jó, ugye nem biztos hogy a te szemed is bírná. Nekem pl csak az Acuvue lencséket bírja a szemem, semmi mást.

2013. okt. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!