Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Elfog menni a látásom?

Elfog menni a látásom?

Figyelt kérdés

Kb egy évvel ezelőtt a jobb szememre megvakultam és fél év volt mire vissza jött.

A doktor valami ilyet állapított meg, hogy :

háttér retinopatia és retinalis elváltozások

dg: Obesitas.Hypertonia.Susp.maculopathia hypert.od.susp.st.post.


Nem tudom ez mit jelent.

Most a napokban észre vettem, hogy megint kezd elmenni a látásom, a fél szememre nem látok jól.

És a szemgolyóm is fáj.Nem tudok oldalra nézni.


Mi lehet ez?

Ugyan az?

Szedjem a doxiumot megint, amit felírt akkor?


Cukrom 3,5

magas a vérnyomásom, de szedek rá gyógyszert.


Köszi előre is a válaszokat


28/L


2009. nov. 14. 12:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Tulsuly,magasvernyomas.Gondolom nagy a nyomas a szemfenekeden.Szeded a csokkentoket?
2009. nov. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anno 4!!felet irtak fel es csak 2 szedtem be.Ha hasonlo tuneteim voltak.Aztan szepen bevettem mindent es elmult.
2009. nov. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Mindenesetre orvost keress fel!!! Ezzel jobb nem játszani!!
2009. nov. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Túlsúly is van, magas vérnyomás is, de szedem a csökkentőt minden reggel lisonorm 1/2

jövőhéten megyek endokrinológiára, mondja a tüneteket neki?

2009. nov. 14. 14:19
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A magas vérnyomás okozhat látászavarokat és szemkárosodást. A cukorbetegség szintén.


Folyamatosan ellenőrizni kell a vérnyomást és a megfelelő gyógyszereket beállítani.


"dg: Obesitas.Hypertonia.Susp.maculopathia hypert.od.susp.st.post."


Túlsúly. Magas vérnyomás. Sárgafolt károsodásának gyanúja a jobb szemben, utáni állapot" (azt nem köti az orrunkra, mi utáni).

2009. nov. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, és akkor végül is rendbe jöhet még a szemem, vagy ennél jobb már nem lesz?

Szedem a gyógyszert, most voltam cukor terhelésen, még nem jött meg az eredmény.

lesz ennek valaha vége?

már nagyon el vagyok keseredve!

2009. nov. 15. 09:13
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Köszönöm a választ, és akkor végül is rendbe jöhet még a szemem, vagy ennél jobb már nem lesz?"


Az nem biztos, hogy rendbejön, de esetleg nem romlik, ha sikerül beállítani a vérnyomást. De akár javulhat is. Még minden lehetséges. mivel még fiatal vagy, valamennyire képesek regenerálódni a szerveid.


"lesz ennek valaha vége?

már nagyon el vagyok keseredve!"


Hiba elkeseredni. Egy példa: nagymamámnak 20 éves korától 200-as volt a vérnyomása. Egész életében naponta egy marék gyógyszert szedett, mert más krónikus betegségei is voltak. Több mint 80 évet élt végül. A hosszú élet titka, hogy rendesen szeded a gyógyszereidet. Nyilván a te esetedben folyamatos odafigyelésre van szükség. Van már vérnyomásmérőd? Vérnyomás-naplót kell vezetni, és az orvossal részletes tervet készíteni arra, hogy a vérnyomásod elfogadható tartományban maradjon.

2009. nov. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

nincs vérnyomás mérőm, de rendszeresen járok az orvoshoz, hogy mérje meg.

Egyébként ha már a vérnyomás mérőknél tartunk melyik fajta a legjobb?

A csuklós az tutira nem mér jól, azt tudom.Milyet érdemes venni?

2009. nov. 15. 17:26
 9/13 anonim ***** válasza:
Sokfelé lehet kapni automata (nem karóraszerű, hanem hagyományos manzsetta + külső egység) vérnyomásmérőket. Nem az a lényeg, hogy pontos legyen, hanem az, hogy egyáltalán a vészhelyzeteket fel lehessen fedezni, mielőtt a magas vérnyomás károkat okoz. Legalábbis több rokonom ilyen házi mérések során fedezte fel, hogy vérnyomásproblémája van, hiszen érezni ezt nem nagyon lehet általában. Szerintem ha az orvosnál van mérés, akkor pl. nem tudod, hogy este felé, vagy reggel mi a helyzet, és ez nem feltétlenül jó. De persze nem ismerem a konkrét esetet.
2009. nov. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A mostani látászavarom összefüggésben lehet esetleg egy övsömörrel?

mert hogy a kezemen az van azt kezelem, de az arcomon nincsen seb.

2009. nov. 16. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!