Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveg vagy kontaklencse?

Lady Amanda kérdése:

Szemüveg vagy kontaklencse?

Figyelt kérdés
14éves vagyok, először kellene szemüveg, de félek h rosszul áll. ilyenkor lehet kontakot használni?? 08.06-odikán töltöttem a 14-et. állitolag csak 14felett lehet kontakot használni, ez igaz? Meg nem tudom hogy bírom e majd, mert van akinek begyullad töle a szeme, meg fáj a feje. lehet olyasmit, h próba kontaklencse vagy ilyesmi??

2013. nov. 4. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Siman lehet, en tapasztalatbol ajanlom! Nem szur a szemed tole es nagyon hamar megtanulod majd berakni- kivenni! Hihetetlen praktikus,nem parasodik be,nem kell torolgetni esoben,batran sportolhatsz vele!
2013. nov. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha idősebb lennél és tudnám, hogy meg tudod fizetni, akkor kontaktlencse. Évek óta lencsét használok, a szemüveget nem bírtam megszokni, zavart, hogy rajtam van, takarta a keret a kilátást, bepárásodott stb. A lencsével ugyanúgy látsz mint szabad szemmel (persze már élesen), semmi sem korlátozza a látást.
2013. nov. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szemuveg mindenkepp kell. A lencse egy szuper dolog az optikaba kapaz majd probalencset. Csak akkor gyulladhat be az ember szeme ha rosszul kezeli a lencset. Fajni nem fajhat az ember feje tole ha igen akkor mas lencset kell kiprobalni... Am az kontakTlencse.
2013. nov. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kontaktlencse milliószor jobb a szemüvegnél tapasztalataim szerint. Nekem nincs is szemüvegem, feleslegessé vált a lencse mellett, mindig azt hordom.

Nincs olyan hogy korhatár, csak kötözködő optikusok vannak. De egy ilyen is ad lencsét ha rámondod hogy sportolsz, azért kell. Tudok 11 évest is akinek van lencséje.

Optikában vizsgálatkor kapsz próbalencsét is.

2013. nov. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor gyulladhat be a szem, ha nem tartja be az ember a szabályokat. (nem mos kezet berakás előtt, nem cseréli a folyadékot stb...), A fejfájás meg túlhordástól lehet.
2013. nov. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

kontaktlencse. kényelmes, nem párásodik be és látok 360 fokban.

4 évig hordtam szemüveget előtte.

15/L

2013. nov. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én 1 éve hordtam szemüveget. Elég rosszul láttam, csak a szüleim azt mondták, hogy bebeszélem magamnak. Hát a vizsgálaton kiderült, hogy a szemem Sph-ban -2,25, és mindkettőn van 0,75 cilinder. Ez össztörőben -3! Nem akarták elfogadni egy ideig, hogy nem látok távolra rendesen... Az iskolaorvos utalt be a szemészetre.

Lett szemüvegem, de sajnos retkes lett mindig a semmitől, meg ha a nap rásütött, akkor minden piszok extra élesen látszódott. A kontaktlencsémmel nagyon jól látok, igaz nem cilinderes lencse, mert azt nem tudnám megengedni magamnak.

Lencsével a látótér teljes mértékű, nem zavar semmiben sem. A szüleiddel menj el az optikába, és beszéljétek meg a dolgokat. Amúgy mennyi a dioptriád? Ha netről rendelsz olyan lencsét, amit az optikában vettél meg elsőnek, akkor rendben. Javaslom, hogy a szüleiddel rendelj !

2013. nov. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

18 éve vagyok szemüveges, 10 éve hordok kontaktlencsét. Nekem akkora különbség van a két szemem között, hogy szemüvegből gyengébb dioptriájút hordok, mint lencséből.

A lencse sokkal kényelmesebb, de macerásabb és költségesebb is illetve nagy odafigyelést kíván. Én ettől függetlenül sokkal jobban szeretem, nagyobb biztonságérzetet ad. Az viszont nagyon fontos, hogyha kontaktlencséd lesz, ugyanúgy szükséged van mellette szemüvegre is, mert néha pihentetni kell a szemed, én például hétvégén ha itthon vagyok, szemüvegben vagyok egész nap, illetve ha bármi probléma felmerül (elszakad a lencséd és nincs másik, vagy bármilyen szemprobléma), akkor sem kell kétségbe esned, hogy nem látsz, hiszem ott van a szemüveged. Hidd el, tapasztalatból beszélek, volt már szaruhártya-gyulladásom és nem volt éppen szemüvegem, hát az ellenségemnek sem kívánom milyen volt eljutni az orvoshoz úgy hogy nem láttam kb. semmit.

2013. nov. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!