Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha szemüvegesként egy újabb...

Ha szemüvegesként egy újabb és erősebb szemüveget kezdünk hordani, akkor az lehet zavaró két-három hétig (mintha egy nem szemüveges venné fel) vagy egyből természetes és teljesen zavar mentes kellene hogy legyen?

Figyelt kérdés

Nem sokkal erősebb szemüvegről van szó.

Kb. negyed dioptria körül, de most nem mondom meg pontosan.


Arra már nem emlékszem milyen volt, amikor először kezdtem szemüveget hordani, de amikor egy picivel erősebbre lett kicserélve (ez lett volna a második), akkor nagyon zavaró volt. Olyan mintha nem lett volna a dioptria jól eltalálva.

Ez így természetes és majd hozzá szokik a szem egy hónap alatt vagy később, vagy valami nem stimmel?



2013. nov. 5. 19:57
 1/4 anonim válasza:
Szerintem pár óra alatt majd megszokja a szemed.
2013. nov. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem szokta meg két hét alatt sem. Ahogy feltettem éreztem, hogy valami nem stimmel. Pedig valami negyed cilinderrel volt csak erősebb. Ha jól emlékszem.

Ezért kérdem.


Ezért most még a régit hordom.

Viszont, ha a két egyforma dioptriás szemüvegemet egyszerre teszem fel (tudom, hogy hülyén hangzik), akkor jobban is látok és nem is zavaró.

Na?

2013. nov. 6. 13:54
 3/4 anonim ***** válasza:
A cilindert nehéz megszokni, van, akinek nem sikerül sehogy sem.
2013. nov. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Akkor mit lehet tenni?


Hordani a gyengébb szemüveget, addig amíg nem romlik egy egész dioptriát?


(Már ha komoly volt a válasz és nem egy cilinderes poén:)

2013. nov. 7. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!