Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Elcsúszott a kontaktlencse a...

Elcsúszott a kontaktlencse a szememben, ilyen elő szokott fordulni, dörzsölgettem kicsit hátha visszamegy, de nem ment, sőt nem is találom. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem igazán érzem hogy benne lenne, valószínű már a sok piszkálástól fáj egy kicsit. Ilyenkor már szemorvoshoz sem tudok menni.

2013. nov. 15. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Cseppents bele sok folyadékot, hátha sikerül kiúsztatni.

Ha nagyon nem megy, akkor víz alatt pislogj.

Nekem elúszáskor oldalra szokott hátragyűrődni, ha érzed melyik oldalon lehet, nézz a másik irányba, hátha megjelenik.

2013. nov. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet az is, hogy kidörzsölted már a szemedből. Ha összegyűrődik, akkor iszonyatosan fáj, a szemben pedig "hátra" nem tud csúszni, hiszen minden oldalról záró hártya van. Észre kéne hogy vedd szvsz.
2013. nov. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ha elcsúszott, akkor szúró fájdalmat kellene érezned. Egyébként velem volt olyan, hogy már rég kiesett, én meg véresre kapartam a szemem, mert mindenáron ki akartam venni. :S
2013. nov. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért oldalon el tud úgy tűnni hogy ne lehessen látni, főleg ha begyűrődik. Bár nekem már rég volt ilyen, vidáman dörzsölgetem a szemem, csak "ott kell befejezni", ahol elkezdtem. Talán 10 éve voltak ilyen problémáim, de azóta görbületet is váltottam, ha gyakran előfordul úgy, hogy nem dörzsölgeted különösebben, lehet nem illeszkedik tökéletesen.
2013. nov. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet felülre csúszott. Jól feszítsd ki a szemed és nézd meg. Annak szúrnia kell, ha még benne van.
2013. nov. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!